Kiedy Michael C. Hall poznał zakończenie "Dexter: New Blood"? Twórca zdradza kulisy rozmów o nowej serii

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Zakończenie "Dexter: New Blood" wzbudziło wiele emocji wśród fanów serialu. Jak się okazuje, jego zwolennikiem był Michael C. Hall, który poznał je jeszcze przed rozpoczęciem prac nad serialem.

Zakończenie 8. sezonu serialu "Dexter" wzbudziło przed laty furię wśród widzów, którzy nie mogli pogodzić się z tym, że Dex został drwalem gdzieś na amerykańskiej prowincji. Dlatego dla Clyde'a Phillipsa, twórcy "Dexter: New Blood" tak istotne było, aby tym razem w w przemyślany sposób żegnać tytułowego bohatera.

Dexter: New Blood – kiedy Michael C. Hall poznał zakończenie?

Dlatego już na etapie planowania produkcji, jeszcze przed tworzeniem scenariuszy, Phillips porozmawiał z Michaelem C. Hallem, odtwórcą głównej roli, by poinformować go o swoich planach. W rozmowie z TVLine Clyde Phillips zdradził, że o swoim planie wobec Dextera poinformował Michaela C. Halla już na etapie wczesnych dyskusji o powrocie serialu.

– To wszystko wydarzyło się jakieś dwa i pół roku temu. Nie jestem pewien, czy to było nasze pierwsze czy drugie spotkanie, ale on wiedział bardzo wcześnie, że Dexter umrze. Rozumiał, że to była właściwa decyzja. Gdyby Dexter za każdym razem wydostawał się z kłopotów, robilibyśmy serial superbohaterski. Chcieliśmy wprowadzić jak najwięcej człowieczeństwa do zakończenia serialu, i pożegnać bohatera z godnością i uczciwością – powiedział.

W rozmowie z Deadline Phillips uściślił z kolei, że rozmawiał z odtwórcą roli Dextera w lipcu 2019 roku. Według jego relacji, kiedy Michael C. Hall usłyszał jego pomysły, uściskał go mocno i powiedział krótko: "Wchodzę w to".

Dexter: New Blood finał zakończenie michael c hall

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Clyde Phillips i Michael C. Hall współpracowali wcześniej przy pierwszych czterech sezonach "Dextera", których Phillips był showrunnerem. To właśnie wtedy serial Showtime cieszył się największym uznaniem krytyków – zebrał m.in. 18 nominacji do nagród Emmy, w tym trzy dla najlepszego serialu dramatycznego, a Michael C. Hall otrzymał Złoty Glob za swoją rolę. Po ponad 10 latach panowie wrócili do współpracy, która zaowocowała nowymi odcinkami, dając im tym samym szansę na poprawę złego wrażenia, jakie zostawił za sobą finał 8. sezonu.

Czy w takim razie nowe zakończenie serialu usatysfakcjonowało widzów? Niekoniecznie. Wielu widzów krytykuje finał "Dexter: New Blood" i wytyka twórcom błędy. Redakcja Serialowej również nie jest zbyt entuzjastyczna – sprawdźcie naszą recenzję finału "Dexter: New Blood".

REKLAMA