Ekipa "The Crown" znalazła nowego księcia Andrzeja. Wcześniej tabloidy donosiły, że nikt nie chce go zagrać

"The Crown" (Fot. Netflix)

Gdy ruszyły prace nad 5. sezonem "The Crown", w sieci huczało, że twórcy mają problemy castingowe. To już przeszłość – zobaczcie, kogo zobaczymy w roli księcia Andrzeja.

W kwietniu pojawiły się plotki, że ekipa "The Crown" ma problem ze znalezieniem chętnego aktora do roli księcia Andrzeja. Jak się okazuje, udało się go obsadzić już latem, a nazwisko aktora jest teraz powtarzane w brytyjskich mediach – kilka dni po tym, jak książę Andrzej został pozbawiony przez królową Elżbietę II tytułów wojskowych i królewskich patronatów.

The Crown sezon 5 – kto zagra księcia Andrzeja?

Brytyjski dziennik "The Independent", powołując się na wcześniejsze informacje tabloidu "The Sun", informuje że w 5. sezonie do obsady serialu dołączy James Murray ("Cutting It", "Primeval"). Zagra on księcia Andrzeja, przejmując pałeczkę po Tomie Byrne. Zdjęcia z planu pojawiły się m.in. na stronie Mirror.co.uk.

Ponownie obsadzona została także rola siostry Andrzeja, księżniczki Anny. Claudia Harrison ("The IT Crowd") zastąpi Erin Doherty, która wcielała się w księżniczkę w poprzednich sezonach.

Książę Andrzej jest drugim synem królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Obecnie mierzy się on z kontrowersjami dotyczącymi jego powiązań z nieżyjącym już przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem. Dodatkowo na początku tego roku książę Andrzej sam został oskarżony o molestowanie seksualne. W ubiegły czwartek Pałac Buckingham poinformował, że książę zrzekł się wszelkich tytułów wojskowych i królewskich patronatów.

W 5. sezonie "The Crown" zmieni się cała obsada. Imelda Staunton ("Vera") zagra królową Elżbietę, Lesley Manville ("Mum") – księżniczkę Małgorzatę, a Jonathan Pryce ("Gra o tron") – księcia Filipa. Elizabeth Debicki ("Nocny recepcjonista") przejmie rolę księżnej Diany, a w księcia Karola wcieli się Dominic West ("The Affair").

The Crown – sezon 5 w listopadzie na Netfliksie

REKLAMA