Hollywoodzkie klimaty w "Downton Abbey". Elizabeth McGovern zdradza szczegóły o nowych bohaterach

"Downton Abbey" (Fot. Focus Features)

"Downton Abbey" powróci z kolejnym filmem o podtytule "Nowa epoka". Aktorka Elizabeth McGovern zdradziła, kim są bohaterowie grani przez Laurę Haddock, Dominica Westa i Hugh Dancy'ego.

Bohaterowie "Downton Abbey" powrócą w kolejnym filmie, zatytułowanym "Nowa epoka". Światowa premiera planowana jest na 18 marca 2022 roku, a w sieci pojawiła się już zapowiedź z francuskimi wakacjami w roli głównej. Elizabeth McGovern opowiedziała zaś co nieco o nowych bohaterach.

Downton Abbey: Nowa epoka – nowi bohaterowie

Akcja "Nowej epoki" rozgrywa się niedługo po wydarzeniach z pierwszego filmu. Do angielskiego domostwa zawitają prawdziwie hollywoodzkie klimaty – zobaczymy powstawanie pierwszych filmów z głosem, które zaczęły zyskiwać popularność pod koniec lat 20. Crawleyowie otworzą swój dom dla kilkorga bardzo wyjątkowych gości, którzy będą starali się nakręcić jeden z nowych i ekscytujących filmów.

W filmie pojawią się nowe twarze, w tym Hugh Dancy ("Hannibal"), Laura Haddock ("Demony da Vinci"), francuska aktorka Nathalie Baye ("Gdzie jest mój agent?") i Dominic West ("The Affair"). Do tej pory szczegóły ich ról nie były znane, ale serialowa Cora w rozmowie "The Daily Mail" odsłoniła karty.

– Nigdy nie zapomnę, kiedy po raz pierwszy pojawiłam się na planie, a tam byli Dominic West jako hollywoodzki aktor z Laurą Haddock jako gwiazdą kina niemego i Hugh Dancym jako reżyserem. Oni świetnie się bawią w tym filmie, wnoszą do niego swoje osobowości i humor.

downton abbey nowa epoka

"Downton Abbey: Nowa epoka" (Fot. Focus Features)

W filmie powróci oryginalna obsada "Downton Abbey" (minus Lily James), czyli Maggie Smith. Hugh Bonneville, Laura Carmichael, Jim Carter, Brendan Coyle, Michelle Dockery, Kevin Doyle, Joanne Froggatt, Harry Hadden-Paton, Robert James-Collier, Allen Leech, Phyllis Logan, Elizabeth McGovern, Sophie McShera, Tuppence Middleton, Lesley Nicol, Maggie Smith, Imelda Staunton i Penelope Wilton.

Scenarzystą filmu jest Julian Fellowes, twórca "Downton Abbey", a reżyserem Simon Curtis ("Mój tydzień z Marilyn"). "Downton Abbey: Nowa epoka" jest już drugim filmem z bohaterami kultowego serialu – w pierwszym, wypuszczonym w 2019 roku, oglądaliśmy wizytę króla Jerzego V i królowej Marii w tytułowej rezydencji.

Downton Abbey: Nowa epoka – premiera 18 marca 2022 roku

REKLAMA