"Downton Abbey" spotka "Pozłacany wiek"? Julian Fellowes sugeruje, że crossover jest całkiem możliwy

"Downton Abbey" (Fot. Focus Features)

Już za kilka dni twórca "Downton Abbey" zabierze nas do Nowego Jorku, by przedstawić nam śmietankę towarzyską z "Pozłacanego wieku". Czy zobaczymy crossover obu seriali?

"Pozłacany wiek" ("The Gilded Age") zadebiutuje na HBO 25 stycznia. Jest to najnowsza produkcja twórcy kultowego już "Downton Abbey", Juliana Fellowesa. Podczas rozmowy z Deadline padło pytanie o potencjalny crossover. Co na to Fellowes?

Pozłacany wiek: Będzie crossover z Downton Abbey?

"Downton Abbey" i "Pozłacany wiek" rozgrywają się w podobnych czasach – akcja nowej produkcji HBO zaczyna się w 1882 roku i skupia się na nowojorskich elitach, podczas gdy "Downton Abbey" dzieje się w Anglii od 1912 roku do połowy lat 20. Teoretycznie oba światy mogą się spotkać, stąd też pytanie, czy seriale są lub będą w jakiś sposób ze sobą połączone.

– Nauczyłem się nigdy nie mówić nigdy. Niech to będzie moja odpowiedź – powiedział.

the gilded age downton abbey crossover

"The Gilded Age" (Fot. HBO)

Fani "Downton Abbey" zauważyli, że w jednym z odcinków Cora (Elizabeth McGovern) wyjawiła, że ma ciotkę, która mieszka w Nowym Jorku. Czy zobaczymy ją w "Pozłacanym wieku"?

– ["Pozłacany wiek"] ma zupełnie inną energię [niż "Downton Abbey"]. W Downton wszystko już podupada, podczas gdy w "Pozłacanym wieku" jest przeciwnie. Cała ta nowa ekipa właśnie wkracza do miasta z największymi pieniędzmi świata i chce się świetnie bawić. Myślę, że to tworzy pewien rodzaj wznoszącej się energii, która przenika serial, ale także uważam, że ogólnie to społeczeństwo przenikała inna energia.

"Pozłacany wiek" opowie historię sieroty z Pensylwanii, Marian Brook. Dziewczyna przyjeżdża do Nowego Jorku i zamieszkuje u swoich ciotek – Agnes van Rhijn i Ady Brook. Marian nieumyślnie zostaje wplątana w wojnę społeczną pomiędzy jedną z jej ciotek, potomkinią staromodnego rodu, a jej oszałamiająco bogatymi sąsiadami.

W roli głównej wystąpi Louisa Jacobson. Cynthię Nixon ("Seks w wielkim mieście") i Christine Baranski ("Sprawa idealna") zobaczymy jako ciotki bohaterki – jako Adę Brook i Agnes van Rhijn.

Tymczasem 18 marca bohaterowie "Downton Abbey" powrócą w kolejnym filmie, zatytułowanym "Nowa epoka". Ostatnio Elizabeth McGovern opowiedziała o nowych postaciach i zapowiedziała klimaty rodem z Hollywood.

Pozłacany wiek – premiera 25 stycznia na HBO Go

REKLAMA