Czy Logan Roy kocha swoje dzieci? Odpowiedź twórcy "Sukcesji" może was zaskoczyć

"Sukcesja" (Fot. HBO)

"Sukcesja" pokazuje skomplikowane, toksyczne relacje rządzącego imperium medialnym Logana Roya i jego dorosłych dzieci, walczących o władzę. Czy jest tu miejsce na ojcowską miłość?

Logan Roy z pewnością nie wygrałby nagrody na ojca roku. Relacje rodzinne ukazane w serialu "Sukcesja" są naprawdę popaprane – do tego stopnia, że grający rolę Logana aktor Brian Cox musiał zapytać twórcę serialu, czy jego bohater w ogóle kocha swoje dzieci, które z każdym sezonem coraz bardziej wkręcane są w bezlitosną grę o władzę i względy tatusia.

Sukcesja – czy Logan Roy kocha swoje dzieci?

Jak podaje Cheat Sheet, Brian Cox wziął udział w odcinku podcastu "Fresh Air", w którym opowiedział o swojej rozmowie z twórcą serialu, Jessem Armstrongiem.

– Musiałem to wiedzieć – czy on jest po prostu okrutny? Czy to tylko niepotrzebne okrucieństwo? Bo pomyślałem, że jeśli będzie zbyt okrutny, to będzie dla mnie bardzo nudny serial. Grałbym ciągle to samo. A Jesse na to, że nie, on kocha swoje dzieci.

Aktor wyjaśnił, dlaczego tak bardzo zależało mu, by poznać odpowiedź na to pytanie – jak się okazuje, chodziło przede wszystkim o lepsze poznanie psychiki bohatera.

– Dla mnie kluczowym pytaniem było to, czy on kocha swoje dzieci, bo kiedy już masz odpowiedź, to masz ten konflikt wewnętrzny, którego nie widzimy. To kolejna rzecz związana z Loganem. Nie widzimy zbyt wiele z tego, co dzieje się w jego wnętrzu, a on jest wściekły. To wkurzony człowiek. To bardzo, bardzo wkurzony człowiek – jest wściekły z powodu własnych pragnień i frustracji. On stworzył tego potwora, tę rzecz i koniec końców kocha tylko ją. To jego dzieło, ale koniec końców jest bardzo wątpliwe moralnie.

Sukcesja czy logan kocha swoje dzieci

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Dzieci Roya – Connor (Alan Ruck), Shiv (Sarah Snook), Kendall (Jeremy Strong) i Roman (Kieran Culkin) – to dorośli ludzie, dlatego najwyższy czas, by znaleźli sposób na radzenie sobie z doświadczeniami związanymi z trudnymi relacjami rodzinnymi.

– Przychodzi taki moment. Pamiętam jak wspaniały aktor Brian Dennehy powiedział do mnie: wiesz, po przekroczeniu pewnego wieku wszystko się rozpada. Możesz obwiniać swoich rodziców za wszystko, ale w końcu jest taki moment, w którym musisz powiedzieć: chwila, mam już 30 lat i nie mogę ciągle obwiniać moich rodziców za moje uwarunkowania (...). Oczywiście to coś, z czym ludzie czasem, właściwie często, nie dają sobie rady.

"Sukcesja", w której Brian Cox gra Logana Roya, głowę rodziny rządzącej konglomeratem medialnym, to nasz najlepszy serial 2021 roku. 4. sezonu raczej nie zobaczymy w tym roku – według nieoficjalnych informacji dopiero teraz mają ruszać prace nad scenariuszem, a aktorzy wejdą na plan w okolicach czerwca.

Sukcesja jest dostępna na HBO GO

REKLAMA