Co stoi za sukcesem "Lucyfera"? Twórca komiksowego oryginału dziękuje osobom, które bojkotowały serial

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Wydawało się, że to "Squid Game" było serialem nr 1 ubiegłego roku, ale w USA to "Lucyfer" zgarnął ten tytuł. Neil Gaiman postanowił podziękować za to organizacji bojkotującej produkcję.

Kilka dni temu Nielsen przedstawił ranking oglądalności seriali platform streamingowych w USA w 2021 roku. Pierwsze miejsce zajął "Lucyfer", tym samym, wygrywając z koreańskim hitem "Squid Game". Sytuację skomentował Neil Gaiman.

Lucyfer – Neil Gaiman dziękuje bojkotującym serial

Neil Gaiman to amerykański pisarz i scenarzysta, który stworzył oryginalny komiks "Lucyfer". Autor nie był zaangażowany w produkcję serialu, ale przy okazji dobrych wiadomości postanowił napisać parę słów na ten temat na Twitterze.

– Chciałbym oficjalnie podziękować [organizacji] One Million Moms za ich próby zbanowania "Lucyfera", zanim się ukazał. Ich bojkot był rzeczą, która zasygnalizowała, że "Sandman" pojawił się jako komiks i wiedziałem, że to dobrze wróży naszemu telewizyjnemu spin-offowi.

Finałowy sezon "Lucyfera" pojawił się na platformie 10 września, a słodko-gorzki finał serialu miał tylu zwolenników, co przeciwników wśród fanów. W tym roku na Netfliksie zobaczymy nowy serial na podstawie opowieści Neila Gaimana. Tutaj znajdziecie teaser "Sandmana".

Lucyfer jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA