"Lucyfer" nie mógł zakończyć się cukierkowym happy endem. Twórcy wyjaśniają, czemu tego nie chcieli

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Chloe i Lucyfer przeszli razem długą drogę – od partnerów zawodowych do głębokiego uczucia. Dlaczego twórcy nie chcieli dla nich typowego happy endu ? Uwaga na spoilery!

"Lucyfer" powrócił po raz ostatni. Emocji nie brakowało – Ella (Aimee Garcia) poznała prawdę o niebiańskim świecie. Amenadiel (D.B. Woodside) został Bogiem, zaś Lucyfer (Tom Ellis) powrócił do piekła, by pomagać udręczonym duszom. Dlaczego twórcy zdecydowali się na takie zakończenie historii?

Lucyfer sezon 6: Słodki happy end nie był opcją

Joe Henderson i Ildy Modrovich udzielili wywiadu dla TV Guide, w którym skomentowali wydarzenia z finału. Lucyfer (Tom Ellis) i Chloe (Lauren German) koniec końców odnaleźli się w zaświatach, jednak dopiero po śmierci detektywki.

– Różnica pomiędzy [Deckerstar] a innymi parami jest taka, że my mogliśmy pobawić się nieśmiertelnością. Więc wiedzieliśmy, że będą razem na zawsze, bez względu na wszystko. A my lubimy eksplorować słodko-gorzkie i szare obszary. Szczęśliwe zakończenie wydało nam się niewłaściwe, tak samo jak coś tragicznego. Więc zakończenie było naszym czułym punktem, gdzie oni musieli coś poświęcić, ale ostatecznie skończyli ze sobą – powiedziała Modrovich.

lucyfer sezon 6 zakończenie

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

W 6. sezonie byliśmy świadkami ślubu Maze (Lesley-Ann Brandt) i Ewy (Inbar Lavi). Wielu fanów zadaje sobie pytanie, dlaczego twórcy nie zdecydowali się na połączenie w ten sposób Chloe i Lucyfera. Jak podkreśliła Modrovich, taki wątek nie pasowałby do ogólnej dynamiki pary:

– Uważam, że ślub Lucyfera i Chloe byłby dla nas zbyt cukierkowo słodki, a także niepotrzebny. Nie o to chodziło w [relacji] Lucyfera i Chloe. Oni nie byli tradycyjni. Maze i Ewa pasowały do siebie, ponieważ Maze nie jest typem osoby, która chciałaby iść do ołtarza, ale czuliśmy, że z Ewą będzie to fajne i może też być świeżym sposobem na pokazanie wesela – skomentowała.

Z kolei Joe Henderson zaznaczył, że w relacji Chloe i Lucyfera najważniejsze było ich partnerstwo – według showrunnera, było to znaczne ważniejsze niż marsz do ołtarza.

– Lucifer i Chloe są partnerami, tak zawsze mówiliśmy. Dla mnie ich partnerstwo jest czymś niemalże wykraczającym poza ślub. Są partnerami na wieczność i myślę, że to właśnie czyni ich wyjątkowymi i pięknymi – powiedział.

Czy zobaczymy parę razem w zaświatach? Twórcy podkreślali, że możemy porzucić nadzieję na 7. sezon. Nie brakuje jednak głosów o potencjalnych spin-offach lub pełnometrażowej kontynuacji.

6. sezon Lucyfera jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA