"Wikingowie: Walhalla" idą drogą "Wiedźmina"? Twórca obiecuje, że nie zabraknie silnych postaci kobiecych

"Wikingowie: Walhalla" (Fot. Netflix)

W lutym na Netfliksie pojawi się wyczekiwany spin-off serialu "Wikingowie". Showrunner "Walhalli" Jeb Stuart zapowiada, że zobaczymy dwie niesamowite bohaterki – poznajcie szczegóły.

Akcja serialu "Wikingowie: Walhalla" będzie rozgrywać się 100 lat po wydarzeniach z oryginalnej produkcji. W serialu, który ostatnio dostał pełny zwiastun, zobaczymy słynnych wojowników, jak np. Leif Erikson, Freydis, Harald III Srogi czy Wilhelm Zdobywca, książę Normandii. Tymczasem showrunner "Walhalli" – podobnie jak ostatnio twórczyni "Wiedźmina" – zachwyca się postaciami kobiecymi. Czy możemy liczyć, że na ekranie pojawi się godna następczyni Lagerthy (Katheryn Winnick)?

Wikingowie: Walhalla – poznajcie bohaterki

W rozmowie z portalem Polygon Jeb Stuart powiedział, że uwielbia serialowe kobiety, a w szczególności Freydis (Frida Gustavsson) i Emmę z Normandii (Laura Berlin).

– Zaciekawiła mnie Freydis, która moim zdaniem była spektakularną postacią kobiecą. Jedną z rzeczy, które uwielbiam w tej epoce, szczególnie ze scenariuszowego punktu widzenia, jest to, że kobiety [w duńskiej kulturze] mogły posiadać majątek i mogły rządzić królestwami. [Emma z Normandii była] tylko częścią własności swojego ojca. A potem, gdy miała 20 lat, stała się jedną z najbogatszych kobiet w Europie. Jak tego dokonała?

wikingowie: walhalla bohaterki

"Wikingowie: Walhalla" (Fot. Netflix)

Freyids to siostra głównego bohatera, Leifa Erickssona – według legendy był on pierwszym mieszkańcem Europy, który dotarł do Ameryki Północnej. Z kolei Emma z Normandii w ciągu życia panowała nad trzema państwami. Bohaterki bardzo się od siebie różnią – jedna z nich przez całe życie była przyzwyczajona do utrzymywania podobnego statusu jak mężczyźni, podczas gdy druga musiała walczyć o swoją pozycję w społeczeństwie.

Oprócz wyżej wymienionych pań do obsady serialu należą Sam Corlett ("Chilling Adventures of Sabrina"), Leo Suter ("The Liberator"), Bradley Freegard ("Keeping Faith"), Jóhannes Jóhannesson ("Przeklęta"), David Oakes ("The Pillars of the Earth") i Caroline Henderson ("Tuya Siempre"). Jednym z producentów jest Michael Hirst, twórca oryginalnych "Wikingów".

Wikingowie: Walhalla – premiera 25 lutego na Netfliksie

REKLAMA