Peter Dinklage uważa, że "Ród smoka" to żadne ryzyko dla HBO – i dlatego powinniśmy spodziewać się sukcesu

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Na "Ród smoka" czekają nie tylko fani świata Westeros, ale także aktorzy z "Gry o tron". Serialowy Tyrion Lannister, Peter Dinklage jest przekonany, że serial po prostu musi być sukcesem.

"Ród smoka", którego rozgrywa się ok. 200 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron", to prequel opowiadający o wojnie domowej Targaryenów, zwanej Tańcem Smoków. Serial zobaczymy w tym roku, a aktorzy z "Gry o tron" przyznają, że czekają na niego równie mocno co fani. Po raz kolejny parę słów na temat produkcji powiedział Peter Dinklage, znany z roli Tyriona Lannistera.

Ród smoka – Peter Dinklage wróży sukces

Aktor wystąpił w odcinku podcastu Marca Marona "WTF" (via The Hollywood Reporter), w którym nie ukrywał, że według niego "Ród smoka" będzie sukcesem. Po prostu nie ma innej opcji – HBO sięgnęło po sprawdzoną formułę.

– Mam swoje zdanie. Myślę, że to będzie naprawdę dobry serial. Jego reżyser i producent pracowali nad naszym serialem i myślę, że będzie naprawdę cholernie dobry. Ale HBO zaryzykowało z naszym serialem. Podjęli ogromne ryzyko. Początek był powolny, ale czemu by nie zrobić tego ponownie? To nie jest ryzyko. To jest sprawdzona rzecz, która działa.

ród smoka peter dinklage opinia

"Ród Smoka" (Fot. HBO)

W wypowiedzi na początku roku Dinklage podkreślił jednak, że "Ród smoka" nie może być kopią "Gry o tron" – jego zdaniem tylko wtedy osiągnie sukces. Na prequel z niecierpliwością czeka również Nikolaj Coster-Waldau. Serialowy Królobójca przyznał, że zwiastun go zachwycił.

W "Rodzie smoka" wystąpią m.in. Matt Smith ("The Crown"), Paddy Considine ("Outsider"), Olivia Cooke ("Sound of Metal"), Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy"), Rhys Ifans ("Stacja Berlin") oraz Steve Toussaint ("Bo to grzech"). W ekipie twórców są George R.R. Martin, Ryan J. Condal i reżyser "Gry tron" Miguel Sapochnik. Zdjęcia wciąż trwają, ale premiera planowana jest na ten rok.

Premiera Rodu smoka w tym roku na HBO

REKLAMA