"Ozark" dostanie spin-off o Ruth Langmore? Fani są przekonani, że to właśnie ona przeżyje finał serialu

"Ozark" (Fot. Netflix)

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że w finałowym sezonie "Ozark" ktoś z głównych bohaterów zginie. Fani uważają, że tą osobą nie będzie Ruth Langmore, a niektórzy wręcz liczą na spin-off. Spoilery!

"Better Call Ruth"? "Ozark" ma wrócić jeszcze w tym roku z finałowymi siedmioma odcinkami, aka sezonem 4B, a wielu widzów liczy, że na tym jednak cała historia się nie skończy. Nawet jeśli rodzina Byrde'ów opuści Missouri, a po drodze nie obejdzie się bez strat. Jest też oczywiste, że jest przynajmniej jedna postać, której nikt śmierci nie życzy – to Ruth Langmore (Julia Garner), z początku drobna kryminalistka wciągnięta w sprawy Byrde'ów, a teraz jedna z najprzyzwoitszych postaci w serialu.

Ozark sezon 4 – czy Ruth przeżyje finał serialu?

Po wydarzeniach z finału sezonu 4A, kiedy to z ręki Javiego (Alfonso Herrera) zginął Wyatt (Charlie Tahan), kuzyn Ruth, bohaterka wkroczyła na ścieżkę wojenną. Ostatnia scena, w której krzyczy z rozpaczy i wściekłości w aucie, sugeruje, że możemy spodziewać się jej zemsty – a przynajmniej próby zemsty. Jej szanse w starciu z kartelem trudno oceniać na duże, mimo to fani uważają, że Ruth przeżyje.

ozark sezon 4 czy ruth przeżyje spin-off

"Ozark" (Fot. Netflix)

Teorie i spekulacje na temat Ruth zebrał Cheat Sheet. Główna wskazówka to angaż Ali Stroker ("Only Murders in the Building") do roli Charles-Ann – The Hollywood Reporter opisuje ją jako starą przyjaciółkę matki Ruth, która udziela dziewczynie pomocy, kiedy ta jej potrzebuje. Postać pojawiła się na krótko w sezonie 4A i łącznie ma gościć w ośmiu odcinkach – z czego by wynikało, że zobaczymy ją w każdym odcinku sezonu 4B. Według fanów serialu to znak, że Ruth przeżyje do końca.

Ozark sezon 4 – będzie spin-off o Ruth?

Chris Mundy, showrunner "Ozark", w rozmowie z The Daily Beast tak przedstawił to, co czeka dalej Ruth:

– Ruth musi zdecydować: czy zemsta na Javim i Byrde'ach jest warta wysadzenia wszystkiego innego w powietrze? Kto jest teraz jej rodziną? Ona straciła swoją rodzinę i to pod wieloma względami, bo Marty był dla niej najbardziej zbliżoną rzeczą do rodziny zastępczej. I teraz już ona nie reaguje, ona dokonuje wyborów. Więc myślę, że w pozostałej siódemce [odcinków] bardziej chodzi o wybór, w miarę jak zbliżamy się do końca.

ozark sezon 4 czy ruth przeżyje spin-off

"Ozark" (Fot. Netflix)

The Hollywood Reporter zapytał twórcę "Ozark" wprost: czy wszystko zmierza do tego, żeby serial dostał spin-off – swego rodzaju "Better Call Ruth"?

– To z pewnością coś, co różni ludzie podnosili. Nigdy nie mów nigdy, ale na razie chcemy mieć pewność, że zakończymy ten [serial] tak dobrze, jak to tylko możliwe – powiedział.

Co jeszcze czeka nas w "Ozark" i czy Wendy (Laura Linney), Marty (Jason Bateman) oraz ich dzieci dadzą radę wyrwać się z miejsca, które zdążyli znienawidzić? Przed nami już tylko siedem odcinków, a w nich poznamy m.in. konsekwencje wypadku otwierającego 4. sezon "Ozark". Nie zabraknie też prania rodzinnych brudów.

Ozark jest dostępny na platformie Netflix

REKLAMA