2. sezon "Pozłacanego wieku" jest pewny? Ekipa zdradza, że prace nad kontynuacją serialu już trwają

"Pozłacany wiek" (Fot. HBO)

"Pozłacany wiek" właśnie wystartował, ale wszystko wskazuje na to, że na jednym sezonie się nie skończy. Ekipa serialu zdradziła, że trwają już wstępne prace nad kolejnym.

"Pozłacany wiek" zadebiutował w tym tygodniu w telewizji HBO. Na razie przed nami 9-odcinkowy 1. sezon, ale twórcy nie ukrywają, że bardzo mocno liczą na kontynuację.

Pozłacany wiek – będzie 2. sezon serialu HBO?

Brytyjski serwis Radio Times podzielił się fragmentami rozmów z ekipą "Pozłacanego wieku". Reżyserka serialu Salli Richardson-Whitfield przyznała, że istnieją już pewne plany i pomysły dotyczące kontynuacji. Parę słów powiedział także producent wykonawczy Gareth Neame:

– Prawda jest taka, że zawsze przygotowujemy 2. sezon na długo przed tym, jak dowiadujemy się, czy [serial] będzie kontynuowany czy nie. Ponieważ, wiesz, w momencie, kiedy wiemy, że będziemy kontynuować, musimy zacząć – kamery muszą zacząć kręcić. Więc trzeba się przygotować. Więc jesteśmy już w trakcie tworzenia pomysłów na 2. sezon.

pozłacany wiek sezon 2 czy będzie

"Pozłacany wiek" (Fot. HBO)

Jak dodał, praca nad 2. sezonem każdego serialu wygląda inaczej niż nad pierwszym.

– Różnica między pierwszym a drugim sezonem jest taka, że pisząc pierwszy sezon, scenarzysta tworzy i pisze postacie, które istnieją na stronie. W drugim sezonie, oprócz nowych postaci, wszystkie inne istniejące postacie już zostały stworzone, one istnieją – powiedział.

Twórca serialu Julian Fellowes, który zdobył serca widzów kultowym już "Downton Abbey", ma nadzieję, że produkcja, której akcja osadzona jest w Nowym Jorku spodoba się także fanom z Wielkiej Brytanii.

– Nigdy nie można zakładać, że serial kostiumowy będzie miał publiczność. Ale "Pozłacany wiek" ma w sobie coś z Dzikiego Zachodu, który, mam nadzieję, przemawia do widzów na całym świecie.

HBO nie potwierdziło oficjalnego zamówienia kontynuacji. Przed nami jeszcze osiem odcinków 1. serii – czekając na kolejne, sprawdźcie ciekawostki na temat serialu, m.in. jak ukryto ciążę Carrie Coon podczas kręcenia.

Pozłacany wiek – kolejne odcinki we wtorki na HBO

REKLAMA