Barney z "Jak poznałem waszą matkę" trafiłby dziś do więzienia? Neil Patrick Harris nie chce go znów zagrać

"Jak poznałem waszą matkę" (Fot. CBS)

Barney Stinson był ulubieńcem widzów "Jak poznałem waszą matkę". Neil Patrick Harris jest zdania, że w spin-offie o tytule "How I Met Your Father" nie ma jednak dla niego miejsca.

"How I Met Your Father" to nowa wersja popularnego sitcomu "Jak poznałem waszą matkę" – tym razem poznajemy historię  trzydziestokilkuletniej Sophie, która opowiada w przyszłości swojemu synowi, jak spotkała jego ojca. Neil Patrick Harris w oryginale wcielał się w ulubieńca widzów Barneya Stinsona, ale jak twierdzi – jego postać nie mogłaby się pojawić w nowym serialu.

How I Met Your Father – Barney byłby skończony

W najnowszej odsłonie swojego newslettera "Wondercade" (via TVLine) aktor wziął udział w rozmowie z Hilary Duff, gwiazdą "How I Met Your Father". Duff zapytała Harrisa, czy rozważyłby ponowne wcielenie się w rolę podrywacza.

– Jeśli chodzi o pojawienie się w twoim serialu (tu wstaw żart), to mnie martwi. Wybryki Barneya, jego jawna mania wielkości prawdopodobnie wpędziłyby wszystkich w kłopoty. Więc, o ile on nie zmienił swojego postępowania lub nie wstąpił do zakonu żeńskiego (tu wstaw żart), nie jestem pewien, czy jest to w czyimkolwiek najlepszym interesie.

how i met your father barney

"Jak poznałem waszą matkę" (Fot. CBS)

Nie da się ukryć, że w erze #MeToo postać Barneya mogłaby spotkać się z ogromną krytyką. Sama Duff uważa, że mógłby trafić nawet do więzienia.

– Nie jestem pewna, jak się z tym czujesz, ale jestem całkiem pewna, że Barney... siedziałby w więzieniu w 2022 roku. Ponieważ żyjemy w świecie kobiet dochodzących do władzy, zakładam, że właśnie dlatego zrobili [bohaterkę na wzór Barneya, Valentinę] kobietą!

Z kontrowersji, jakie obecnie wywołałoby zachowanie bohatera, zdaje sobie sprawę również współtwórca "Jak poznałem waszą matkę", Carter Bays. We wpisie na Twitterze podkreślił, że usunąłby niektóre rzeczy, a fani szybko domyślili się, że chodzi o zachowanie Barneya.

Przed emisją "How I Met Your Father" fani teoretyzowali, że Barney okaże się tytułowym ojcem. Teraz niektórzy uważają, że jeśli Neil Patrick Harris pojawi się w serialu, to jego bohater zostanie przedstawiony jako ojciec Sophie. Obie teorie są bardzo mało prawdopodobne.

REKLAMA