Czy Tommy Shelby przeżyje finałowy sezon "Peaky Blinders"? Cillian Murphy dał pewną wskazówkę

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Finałowy sezon "Peaky Blinders" ma rozpocząć emisję już w tym miesiącu. Czy Tommy Shelby przeżyje ostatnie odcinki? Cillian Murphy zagadkowo odpowiedział na pytanie.

Chociaż główni bohaterowie "Peaky Blinders" to gangsterzy, fani uwielbiają rodzinę Shelbych, a zwłaszcza Tommy'ego. Cillian Murphy nie ukrywa, że po nakręceniu każdego sezonu najczęściej jest już zmęczony graniem bohatera. Czy to oznacza, że powinniśmy spodziewać się definitywnego pożegnania z Tommym?

Peaky Blinders sezon 6 – czy Tommy umrze?

Cillian Murphy w rozmowie z Esquire przyznał, że zdarza mu się słyszeć to pytanie od fanów. Aktor opowiedział pewną anegdotę z panelu Q&A, która daje nadzieję na to, że Tommy przeżyje.

– Jakaś kobieta podniosła rękę i zapytała: nie zrobisz mu krzywdy, prawda? Zapytałem, co ma na myśli, a ona doprecyzowała, czy nie skrzywdzę Tommy'ego – czy go nie zabiję albo coś w tym stylu. Odpowiedziałem, że nie wiem, a ona była rzeczywiście zdenerwowana. Brzmi to tak, jakby to była szalona osoba, ale ona była ewidentnie zdrowa i normalna. Była po prostu tak bardzo zmartwiona, że jego los był w moich rękach. W końcu obiecałem jej, że go nie zabiję.

Są jednak dodatkowe przesłanki, żeby myśleć, że Tommy Shelby przeżyje finał "Peaky Blinders". Twórca serialu Steven Knight potwierdził, że ma konkretny plan na film, do którego zdjęcia mają ruszyć w przyszłym roku. Cillian Murphy podkreślił, że jest na wszystko otwarty, co także sugeruje, że jeszcze zobaczymy Tommy'ego.

– Jestem otwarty na pomysły. Myślę, że on [Steven] chce, bym wziął w tym udział, ale jeszcze nic nie czytałem.

6. sezon "Peaky Blinders" rozpocznie emisję w Wielkiej Brytanii jeszcze w tym miesiącu. Dokładna data premiery nadal nie jest znana, ale fani liczą – oprócz zapowiadanego filmu kinowego – na iście filmowy finał.

Premiera 6. sezonu Peaky Blinders w tym miesiącu

REKLAMA