"Moon Knight" – zobaczcie zwiastun z Super Bowl. Chaos, Oscar Isaac i brutalny klimat w serialu Marvela

"Moon Knight" (Fot. Marvel/Disney+)

"Moon Knight" to obecnie jeden z najbardziej wyczekiwanych projektów od Marvela i Disney+. Podczas finału Super Bowl wypuszczono nowy zwiastun, pojawił się też klimatyczny plakat.

Finałowa rozgrywka Super Bowl, czyli mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim, co roku dostarcza nie tylko sportowych wrażeń, ale także zapowiedzi ze świata seriali i kina. W tym roku podczas przerwy reklamowej zaprezentowano m.in. zwiastun "Władcy Pierścieni: Pierścieni władzy". Tymczasem Marvel pokazał zapowiedź serialu "Moon Knight", który będzie mieć premierę 30 marca.

Moon Knight – zwiastun serialu Marvela i Disney+

"Moon Knight" to historia Stevena Granta (Oscar Isaac), pracownika sklepu z pamiątkami, dręczonego przez zamroczenia i wspomnienia z innego życia. Steven odkrywa, że ma dysocjacyjne zaburzenie tożsamości i dzieli ciało z najemnikiem Markiem Spectorem. Gdy wrogowie Stevena i Marca zbiegają się na ich drodze, bohaterowie muszą odnaleźć swoją złożoną tożsamość, jednocześnie wplątując się w śmiertelnie niebezpieczną tajemnicę wśród potężnych bogów Egiptu.

Bohater ma niezwykłe umiejętności, pochodzące prosto od egipskiego boga Księżyca, Khonshu. Obdarzony boską mocą Marc staje się superbohaterem Moon Knightem, walczącym z nadprzyrodzonymi zagrożeniami, gdy księżyc świeci jasno na nocnym niebie. Życie superbohatera niekoniecznie jednak służy Marcowi, walczącemu z wewnętrznymi demonami spowodowanymi przez jego zaburzenie.

Oscar Isaac w zeszłorocznej rozmowie z serwisem Collider opowiedział parę słów o przygotowaniach do roli Moon Knighta – nie ukrywał, że to naprawdę wymagająca rola.

– Znalazłem tak wiele miejsca na robienie rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiłem, a chciałem, bo mnie ciekawiły. Nie mogłem się doczekać, kiedy wejdę na plan, a było to największe wyzwanie i ilość pracy, jaką kiedykolwiek miałem w swojej karierze –  przez samą ilość rzeczy, które musieliśmy zrobić w ciągu ośmiu miesięcy. Mimo to nie mogłam się doczekać, żeby wejść na plan i zacząć pracę.

W składającym się z sześciu odcinków serialu występują także m.in. Ethan Hawke ("Ptak dobrego Boga") jako dr Arthur Harrow, May Calamawy ("Ramy") oraz zmarły Gaspard Ulliel, którego zobaczymy w roli Midnight Mana. Głównym scenarzystą jest Jeremy Slater ("The Umbrella Academy", "Egzorcysta"). Reżyserują Mohamed Diab ("Zderzenie") oraz team Justin Benson i Aaron Moorhead ("Something In The Dirt").

Moon Knight – premiera 30 marca na Disney+

moon knight zwiastun plakat

REKLAMA