5 newsów na poniedziałek: Barman namiesza w "New Amsterdam", premiera "Dalgliesha", powrót "Chirurgów"

"Szpital New Amsterdam" (Fot. FOX)

Adam Rose gościnnie w 4. sezonie "Szpitala New Amsterdam". Brytyjski serial "Dalgliesh" na Epic Drama. 18. sezon "Chirurgów" wraca w marcu na FOX. A oprócz tego "Skarb narodów" i nie tylko.

1. Szpital New Amsterdam – Adam Rose w obsadzie

Adam Rose ("Weronika Mars") pojawi się gościnnie w 4. sezonie "Szpitala New Amsterdam" jako barman, który okaże się zaskakującym antagonistą dla głównych bohaterów serialu. Zobaczymy go w dwóch odcinkach. [TVLine]

2. Dalgliesh – brytyjski kryminał na Epic Drama

Dziś polska premiera serialu "Dalgliesh" – klasycznego brytyjskiego kryminału, którego akcja dzieje się w latach 70. Głównym bohaterem produkcji inspirowanej cyklem książek P.D. James jest inspektor Adam Dalgliesh (Bertie Carvel, "Doktor Foster"), który rozwiązuje zagadki kolejnych niezwykłych morderstw i odkrywa głęboko skrywane tajemnice. W obsadzie są też m.in. Jeremy Irvine ("Mamma Mia! Here We Go Again") jako DS Charles Masterson i Carlyss Peer Miskin ("Viewpoint") jako DS Kate. Na serię składają się trzy 90-minutowe odcinki. Premiera 14 lutego o godz. 21:30 na Epic Drama, a tutaj znajdziecie naszą listę podobnych seriali.

3. Powrót Chirurgów i CSI: Vegas na FOX Polska

FOX Polska tymczasem zapowiada premiery na kolejny miesiąc. W środę 2 marca o godz. 21:05 wystartuje druga część 18. sezonu "Chirurgów". Z kolei w poniedziałek 14 marca o godz. 21:05 premierę będzie mieć "CSI: Vegas", nowa odsłona "CSI", w której powracają William Petersen jako Gil Grissom i Jorja Fox jako Sara Sidle. Na FOX Comedy będziecie mogli obejrzeć francuski serial "Genialna Morgane" – premiera w sobotę 5 marca o godz. 17:50.

4. Chevy Chase odnosi się do afery z Community

Chevy Chase skomentował po latach okoliczności, w jakich został zwolniony z "Community". Aktor miał wykłócać się na planie z showrunnerem Danem Harmonem i podczas jednej z takich dyskusji użyć słowa na N. Oto co powiedział w programie "CBS Sunday Morning" (via Deadline):

– Myślę, że musiałbyś ich zapytać. Ja mam to gdzieś! Jestem, kim jestem. Lubię to, kim jestem. Nie obchodzi mnie to. To część mnie i mnie to nie obchodzi. A myślałem o tym dużo. I nie wiem, co ci powiedzieć. Po prostu mnie to nie obchodzi.

5. Skarb narodów – pierwsze zdjęcia z planu

Disney+ tworzy serialowy "Skarb narodów". 10-odcinkowa produkcja, której scenariusz piszą twórcy oryginału, Marianne i Cormac Wibberley, a reżyseruje Mira Nair ("Vanity Fair"), skupi się na nowej bohaterce. Będzie nią dwudziestokilkuletnia Latynoska Jess Morales, która wraz ze swoją różnorodną grupką przyjaciół wyrusza na wyprawę życia, aby odkryć tajemniczą historię własnej rodziny i odzyskać utracony skarb. W roli głównej wystąpi Lisette Alexis. [ComicBook]

REKLAMA