Czy będzie 2. sezon "I tak po prostu"? Szef HBO Max wyjaśnia, dlaczego jeszcze nie ogłoszono zamówienia

"I tak po prostu" (Fot. HBO Max)

Co z 2. sezonem "I tak po prostu"? Dlaczego HBO Max jeszcze nie zamówiło kolejnych odcinków kontynuacji "Seksu w wielkim mieście"? Szef platformy wyjaśnia zamieszanie z serialem.

Przed premierą "I tak po prostu" wydawało się, że zamówienie na 2. sezon to tylko kwestia czasu. Sprawę skomplikowały oskarżenia wobec Chrisa Notha o molestowanie seksualne, które sprawiły, że kontynuacja serialu przestała być taką oczywistością. Z drugiej strony, "I tak po prostu" biło rekordy oglądalności na HBO Max, okazując się najpopularniejszą produkcją w historii platformy.

I tak po prostu sezon 2 – czy będzie kontynuacja?

Casey Bloys, szef programowy HBO i HBO Max, w rozmowie z Deadline mówi, że według niego 2. sezon "I tak po prostu" powstanie – jeśli tylko tak zdecydują showrunner serialu Michael Patrick King i jego gwiazda Sarah Jessica Parker.

– Tak naprawdę to Michael Patrick King i Sarah Jessica [Parker] rozmawiają i sprawdzają, czy jest tam jakaś historia, która ich ekscytuje. Myślę, że będzie, ale oni prowadzą rozmowy i upewniają się, że chcą w to wskoczyć. To duże zobowiązanie, oni przyjdą do nas i dadzą nam znać, co myślą. Ale jestem dobrej myśli.

i tak po prostu sezon 2 czy będzie

"I tak po prostu" (Fot. HBO Max)

Michael Patrick King wypowiadał się w podobnym tonie, mówiąc na początku lutego, że "to bardzo żywa franczyza". Z kolei Sarah Jessica Parker w rozmowie z Variety powiedziała, że zdecydowanie chciałaby zagrać Carrie w 2. sezonie "I tak po prostu". Według niej serial ma teraz swój moment i dlatego trzeba już zacząć rozmowy o kontynuacji. Potencjalnym problemem mogą być harmonogramy gwiazd, co Casey Bloys przyznaje w wywiadzie dla TVLine.

– Serial poradził sobie dobrze, więc my jesteśmy podekscytowani, ale pozwalamy im mieć swój proces, pomyśleć o serialu i o tym, co chcą zrobić. Oczywiście, ludzie mają po kilka prac, jak Cynthia Nixon, która robi "Pozłacany wiek". U wszystkich dużo się dzieje.

I tak po prostu – czy Mr. Big i Samantha wrócą?

Na pewno nie spodziewajcie się w 2. sezonie "I tak po prostu" powrotu Chrisa Notha jako Mr. Biga. Według Caseya Bloysa to już jest zamknięty rozdział – i nikt w HBO Max nie miał nic przeciwko wycięciu go z finału.

– Oni byli w trakcie montowania, kiedy to wszystko wyszło. Ważne jest, że nie było konieczności, aby on był w tej scenie, bo widzieliście już finał, to w żaden sposób nie poprawiło ani nie zepsuło serialu. Myślę, że to była łatwa decyzja, ponieważ... jego postać oczywiście nie żyje i nie będziemy mieć więcej retrospekcji z nim. Więc to w żaden sposób nie wpływa na decyzję o 2. sezonie.

i tak po prostu sezon 2 czy będzie

"I tak po prostu" (Fot. HBO Max)

Szanse na to, że Kim Cattrall wróci jako Samantha teoretycznie są trochę większe, ale nawet szef HBO Max przyznaje, że wciąż bardzo, bardzo małe. Postać wyprowadziła się do Londynu i nic nie wskazuje na to, żeby miała powrócić.

– Nie sądzę [żeby miała wrócić]. Myślę, że poradzili sobie z tym w naprawdę wrażliwy i dobry sposób. Nie spodziewam się, żeby były rozmowy o tym.

W oczekiwaniu na dalsze wieści możecie obejrzeć na HBO GO dokument o kulisach powstawania "I tak po prostu". Dowiecie się z niego m.in. z kim pierwotnie miała romansować Miranda i dlaczego ostatecznie postawiono na Che Diaz.

I tak po prostu jest dostępne na HBO GO

REKLAMA