Czy 4. sezon "Sukcesji" będzie ostatnim? Szef HBO mówi, czy stacja chce kończyć serial o rodzinie Royów

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Nie jest tajemnicą, że twórca "Sukcesji" Jesse Armstrong nie chce przedłużać serialu w nieskończoność. Czy HBO dopuszcza możliwość, że 4. sezon będzie sezonem finałowym?

"Sukcesja" to jeden z największych sukcesów telewizji HBO w ostatnich latach, ale to nie znaczy, że serial będzie przedłużany w nieskończoność. Przeciwni temu są przede wszystkim twórcy, którzy mówią, że pięć sezonów w zupełności wystarczy. Tak sugerował Jesse Armstrong, a Georgia Pritchett, scenarzystka i producentka serialu, mówiła wręcz, że "Sukcesja" może zakończyć się po czterech sezonach.

Sukcesja – czy 4. sezon serialu będzie ostatnim?

A jak widzą sprawy władze HBO? Casey Bloys, dyrektor programowy stacji, podkreśla w wywiadach udzielonych w trakcie TCA Press Tour, że ostatecznie decyzja o tym, kiedy zakończyć serial, będzie należała do Jessego Armstronga.

– To będzie, rzecz jasna, decyzja Jessego. On jest teraz ze scenarzystami, rozmawiają o 4. sezonie. Wyobrażam sobie, że w pewnym momencie on nas poinformuje, na czym stanęło – czy to będzie ostatni [sezon], czy będzie więcej. Generalnie my pozostawiamy showrunnerom/twórcom, żeby do nas przyszli i nas poinformowali, kiedy jest czas zakończyć historię. Tak więc zobaczymy. [Ale] nic nie wskazuje, że to na pewno będzie finałowy sezon. Myślę, że on chciał wejść do pokoju scenarzystów i mieć otwarte wszystkie opcje – czytamy w TVLine.

Sukcesja sezon 4 czy ostatni

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Sugestii, że "Sukcesja" zbliża się do końca, było sporo w ostatnich miesiącach. Georgia Pritchett mówiła, że pięć sezonów to maksimum i że ekipa już widzi dobre zakończenie na horyzoncie. Jesse Armstrong w rozmowie z The New Statesman przyznał, że nie chce, aby serial trwał za długo, bo już w samym jego tytule jest zawarta obietnica, którą należy spełnić. Zasugerował również, że ma dokładnie określony plan na resztę "Sukcesji".

– To będzie bardzo konkretny moment, kiedy ta historia się skończy – i nie może ona trwać za długo. Myślę, że w tym wcieleniu serialu koniec będzie dla mnie... za chwilę – powiedział.

Sukcesja – ile jeszcze będzie sezonów serialu?

Bardziej wylewny w wywiadach jest Brian Cox, serialowy Logan Roy, który w rozmowie z brytyjskim magazynem "GQ" powiedział, że będzie prawdopodobnie łącznie pięć sezonów "Sukcesji".

– Powiedziałbym, że być może jeszcze dwie serie i wydaje mi się, że na tym koniec. Ale to zależy i możemy mieć jeszcze tylko jedną serię. To zależy od tego, co czują scenarzyści. Wydaje mi się, że mamy nasz plan końcowy. Nie powiedzieli nam, jakie jest zakończenie, ale jest plan. Więc oni po prostu zmierzają w kierunku tego punktu końcowego, niezależnie od tego, czy zajmie to jedną czy dwie serie.

Również Brian Cox wygadał się, że zdjęcia do 4. sezonu "Sukcesji" mają rozpocząć się w okolicach czerwca. Nie ma więc praktycznie żadnych szans, żebyśmy obejrzeli nowe odcinki jeszcze w tym roku – realna data premiery to wiosna 2023 roku.

Sukcesja jest dostępna na HBO GO

REKLAMA