Koniec "Stranger Things" już bliski. Poznaliśmy datę premiery 4. sezonu, a po nim będzie jeszcze tylko jeden

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Netflix ogłosił datę premiery 4. sezonu "Stranger Things" – a właściwie dwie, ponieważ został on podzielony na części. Jednocześnie dowiedzieliśmy, że 5. sezon to już koniec serialu.

To już pewne: "Stranger Things" dobiega końca. Netflix opublikował dziś serię plakatów zapowiadających 4. sezon – jeden rosyjski, drugi z laboratorium Hawkins, trzeci z Domem Creela, czwarty kalifornijski i wreszcie ostatni z datą premiery. Premiera pierwszej części została zapowiedziana na 27 maja, a drugiej na 1 lipca.

Stranger Things sezon 4 – kiedy premiera?

Razem z datą premiery 4. sezonu "Stranger Things" opublikowany został list od twórców serialu, Rossa i Matta Dufferów, którzy wyjaśniają fanom, skąd decyzja o podzieleniu nowej serii na dwie części.

– Możemy otwarcie powiedzieć, że 4. sezon serialu "Stranger Things" jest najbardziej skomplikowanym sezonem, jaki do tej pory nakręciliśmy – ale realizowaliśmy go z wielką przyjemnością. Potrzebowaliśmy dziewięciu scenariuszy, ponad ośmiuset stron, tysięcy efektów wizualnych oraz prawie dwóch lat spędzonych na planie. Efekt? Niemal dwukrotnie dłuższy czas ekranowy, niż w przypadku któregokolwiek wcześniejszego sezonu. (...) Sezon 4 wydamy w dwóch częściach, ponieważ ma bezprecedensową długość i chcemy jak najszybciej oddać go w wasze ręce – czytamy.

stranger things sezon 4 kiedy premiera

Akcja 4. sezonu "Stranger Things" zacznie się sześć miesięcy po prawdziwej bitwie o centrum handlowe Starcourt, która sprowadziła terror i zniszczenie do Hawkins. Zmagając się z następstwami tych wydarzeń, nasza grupka przyjaciół po raz pierwszy zostaje rozdzielona – a zawiłości związane z chodzeniem do szkoły średniej nie ułatwiają im życia. W tym trudnym dla nich czasie pojawia się nowe, przerażające zagrożenie nadprzyrodzone, przedstawiając makabryczną tajemnicę, która, jeśli zostanie rozwiązana, może położyć kres horrorom z Drugiej Strony.

Stranger Things sezon 5 – to już koniec serialu

Z drugiej części oświadczenia twórców dowiadujemy się, że 4. sezon "Stranger Things" ma być jeszcze lepszy i dłuższy – ale też ma być początkiem końca serialu. 5. sezon będzie już natomiast sezonem finałowym.

– Siedem lat temu rozplanowaliśmy całą historię "Stranger Things". Przewidywaliśmy wtedy, że jej przedstawienie zajmie cztery do pięciu sezonów. Okazała się jednak zbyt obszerna, by opowiedzieć ją w czterech sezonach, ale – jak wkrótce sami zobaczycie – szybkim pędem zbliżamy się do finału. 4. sezon będzie przedostatnim sezonem, a piątym – ostatnim.

Końcówka oświadczenia sugeruje, że spin-offy "Stranger Things" są nie tylko możliwe, ale wręcz bardzo prawdopodobne. Bracia Dufferowie zapowiadają nowe tajemnice, nowe przygody i nowe postacie w tym samym uniwersum.

– Mamy jeszcze wiele emocjonujących historii do opowiedzenia w świecie "Stranger Things". Będą nowe tajemnice, nowe przygody oraz nowi, nieoczekiwani bohaterowie.

Czy spełnią się marzenia fanów i w następnej kolejności zobaczymy serial o Jedenastce? A może twórcy postawią na zupełnie nowe postacie? Tego dopiero się dowiemy.

4. sezon Stranger Things od 27 maja na Netfliksie

stranger things sezon 4 kiedy premiera

stranger things sezon 4 kiedy premiera

stranger things sezon 4 kiedy premiera

stranger things sezon 5 czy będzie

stranger things sezon 5 czy będzie

REKLAMA