"Kim jest Anna?" budzi mieszane uczucia w otoczeniu Anny Delvey. Co o serialu mówią jej dawne przyjaciółki?

"Kim jest Anna?" (Fot. Netflix)

"Kim jest Anna?" to serial oparty na faktach. Na temat głośnej produkcji wypowiedziały się osoby z otoczenia oszustki – nie brakuje negatywnych komentarzy.

Tytułowa bohaterka serialu "Kim jest Anna?" oszukała przedstawicieli nowojorskiej śmietanki, naciągając ich na setki tysięcy dolarów. Co zrozumiałe, produkcja platformy Netflix, często opowiadająca się po stronie Anny Delvey/Sorokin, nie przypadła do gustu poszkodowanym. Ale są również osoby z otoczenia Anny, które uważają, że historia została przedstawiona uczciwie. Co o serialu mówią osoby związane ze sprawą?

Kim jest Anna – Rachel Williams nie podoba się serial 

Jedną z osób przedstawionych w serialu jest Rachel DeLoache Williams (grana przez Katie Lowes). Ona i Anna poznały się w 2016 roku i szybko nawiązały znajomość. Podczas wycieczki do Maroka Anna Sorokin zadłużyła się u przyjaciółki na ponad 60 tysięcy dolarów – ława przysięgłych stwierdziła jednak, że w tym przypadku Sorokin nie jest winna i nie musi oddawać jej pieniędzy.

Williams była jedną z pierwszych osób, które zgłosiły, że coś jest nie tak z Anną. Dziennikarka i fotografka napisała artykuł dla "Vanity Fair", w którym opowiedziała o swojej znajomości z oszustką i o tym, jak na nią doniosła.

– Wysłałam maila do biura prokuratora okręgowego w Nowym Jorku, [w którym napisałam], że uważam, że ta dziewczyna jest oszustką. Godzinę później zadzwonił mój telefon komórkowy. ID mówiło, że to ktoś ze Stanów Zjednoczonych. Podniosłam słuchawkę i usłyszałam głos, mówiący: myślimy, że masz rację.

kim jest anna rachel williams

"Kim jest Anna?" (Fot. Netflix)

Williams wydała również książkę o tytule "My Friend Anna: The True Story of a Fake Heiress", która szybko stała się bestsellerem. W najnowszym wywiadzie dziennikarka skomentowała serial. Jak przyznała, grająca Annę Julia Garner to według niej świetna aktorka, ale produkcja Shondy Rhimes wybiela postępowanie oszustki.

– Myślę, że promowanie tej całej narracji i celebrowanie socjopatycznej, narcystycznej skazanej przestępczyni jest błędem. Mając miejsce w pierwszym rzędzie przez zdecydowanie zbyt długo, przestudiowałam, jak działa przekręt. Oglądasz spektakl, ale zwracasz uwagi na to, co jest sprzedawane – powiedziała.

W swojej książce Williams napisała, że Anna to przestępczyni, która w serialu na pewno zostanie przedstawiona milionom widzów jako złożona antybohaterka. W magazynie "Time" również ukazał się artykuł Williams. Jego tytuł mówi wszystko: "Anna Delvey Sorokin Almost Ruined My Life. Now She’s Being Rewarded for Her Crimes" ("Anna Delvey Sorokin prawie zrujnowała mi życie. Teraz jest nagradzana za swoje przestępstwa").

Kim jest Anna – Neff Davis wciąż przyjaźni się z oszustką

Inaczej o serialu wypowiada się Neffatari "Neff" Davis (w serialu grana przez Alexis Floyd). Konsjerżka w hotelu 11 Howard w Soho miała 25 lat, kiedy poznała Annę. To właśnie ona jest jedyną osobą, której oszustka dobrowolnie spłaciła dług. W rozmowie z Bustle Davis przyznała, że serial trafnie ukazał ich relacje.

– Oczywiście, musiałam ustalić granice z Anną. Ale naprawdę stałam przy niej, bo ona była przy mnie, kiedy jej potrzebowałam. Lojalność to lojalność.

kim jest anna neff

"Kim jest Anna?" (Fot. Netflix)

Anna Sorokin przebywa obecnie w więzieniu, ale Davis wciąż utrzymuje z nią kontakt. W rozmowie z Bustle nie szczędziła komplementów oszustce.

– Anna jest i zawsze będzie moją przyjaciółką. Musiałyśmy poznać się na nowo i ustalić zdrowe granice. Blokowałyśmy i odblokowywałyśmy się, płakałyśmy i śmiałyśmy się. Rozumiem ją. Znam jej serce. Nigdy nie poznam jej umysłu, ale jej czułość i humor są czymś, czego świat nigdy nie zobaczy. Jej wrażliwe i komediowe strony czynią ją zabawną, ponieważ jest mistrzynią sarkazmu. Ta dz*wka jest przezabawna.

Davis jest zdania, że Williams robi z siebie za wielką ofiarę – w końcu jej książka sprzedała się w wysokim nakładzie, a American Express anulowało obciążenie, które na jej karcie wyrobiła Sorokin.

– Biali ludzie zdobywają wystarczające współczucie. Ponadto Rachel była bardzo dobrze opłacona za swoją książkę, a AMEX odpuściło jej opłaty. Z czym tu można sympatyzować?

Julie Garner miała okazję spotkać się z Delvey w więzieniu i jak przyznała, nie dziwi się, że ludzie chcieli z nią spędzać czas. Sorokin przebywa obecnie w więzieniu w hrabstwie Orange w stanie Nowy Jork. Na początku 2021 została wypuszczona po odsiedzeniu wyroku za malwersacje, ale miesiąc później ponownie ją zatrzymano za przekroczenie terminu ważności wizy.

Serial Kim jest Anna jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA