Czekacie na 4. sezon "Stranger Things"? Oto 10 seriali, które pomogą wam wytrwać do premiery

"Stranger Things" (Fot, Netflix)

1 2 3

Locke & Key (dostępne na Netfliksie)

seriale podobne do stranger things lista co oglądać

"Locke & Key" (Fot. Netflix)

"Locke & Key", czyli adaptacja popularnej serii komiksowej o tym samym tytule, to pod wieloma względami najbliższy "Stranger Things" tytuł na tej liście. Złagodzona względem oryginału i dostosowana do nastoletniego widza historia opowiada o rodzeństwie Locke'ów – Tylerze, Kinsey i Bodem – którzy zamieszkują w rodzinnej posiadłości Keyhouse w stanie Massachusetts. Stary dom kryje mnóstwo tajemnic, a największą stanowią magiczne klucze, każdy o innym zastosowaniu. Wiąże się jednak z nimi również zagrożenie, któremu tylko dzieciaki mogą stawić czoła. Oprócz wciągającej, pomysłowej i często mrocznej historii, serial Netfliksa ma też inną istotną zaletę, a mianowicie to, że – w przeciwieństwie np. do "The Society" czy "To nie jest OK" – nie pozostanie bez zakończenia. Trzeci, finałowy sezon mamy zobaczyć jeszcze w tym roku.

Dark (dostępne na Netfliksie)

seriale podobne do stranger things co oglądać

"Dark" (Fot. Netflix)

Lubicie skomplikowane serialowe zagadki? W takim razie pokochacie "Dark". Niemiecki serial Netfliksa to bowiem z jednej strony dobrze napisana i angażująca widza historia, ale z drugiej i może nawet ważniejszej, istna fabularna łamigłówka, do której rozwikłania nie wystarczy oglądanie jednym okiem przy obiedzie. W tym przypadku wskazane jest raczej pilne śledzenie wydarzeń, a najlepiej również robienie notatek, bo w rozkładającej się na kilka linii czasowych i tłum bohaterów historii bardzo łatwo się pogubić. Jeśli jednak sprostacie wyzwaniu, czeka was fantastyczna podróż przez kilka generacji mieszkańców miasteczka Winden, intrygę zawierającą m.in. podróże w czasie i całe mnóstwo twistów, po których szczęki opadają do samej ziemi. Gwarantujemy też, że na końcu wszystko ma sens!

Misfits (dostępne na HBO GO)

seriale podobne do stranger things lista co oglądać

"Misfits" (Fot. E4)

Grupa młodych wyrzutków, supermoce i cała masa problemów. Brzmi znajomo? Z pewnością, bo "Misfits" już na pierwszy rzut oka może przywoływać wspomnienie jednego z szerzej komentowanych odcinków "Stranger Things", czyli "The Lost Sister" z 2. sezonu, w którym Jedenastka spotyka swoją "siostrę". W przypadku brytyjskiego serialu pomysł jest jednak znacznie bardziej rozbudowany. Zaczyna się od piątki młodych ludzi wykonujących wspólnie prace społeczne, potem nadchodzi burza, po której zyskują niezwykłe umiejętności, a dalej jest już czyste szaleństwo, przypominające trochę pastisz historii o superbohaterach. Choć w trakcie pięciu sezonów obsada się zmienia, a poziom nie zawsze jest równy, "Misfits" pozostaje bardzo uzależniającym seansem.

Supernatural (dostępne na Prime Video)

seriale podobne do stranger things lista

"Supernatural" (Fot. CW)

W tym przypadku trzy miesiące to może być trochę za mało na obejrzenie całości, no chyba że cierpicie na bezsenność – wtedy możecie śmiało zabierać się za wszystkie 327 odcinków "Supernatural". Jeśli nie, to radzimy sobie jednak przygody braci Sama (Jared Padalecki) i Deana (Jensen Ackles) Winchesterów dawkować, żeby łowy na wszelkiej maści potwory, duchy czy demony, a także inne nadprzyrodzone zagrożenia zbyt szybko wam się nie znudziły. Choć trzeba przyznać, że twórcy robią dużo, żeby tak się nie stało, stawiając na przestrzeni piętnastu (!) sezonów na jak największą różnorodność. Nie zawsze wychodzi to równie dobrze, ale bez powodu "Supernatural" nie przetrwałoby przecież tylu lat na antenie, dorabiając się milionów fanów, prawda?

1 2 3
REKLAMA