Kradzież na planie 5. sezonu "The Crown". Złodzieje skradli ponad 350 rekwizytów, w tym klejnoty i antyki

"The Crown" (Fot. Netflix)

Prace nad 5. sezonem "The Crown" trwają, ale na planie serialu doszło do kradzieży – produkcja straciła ponad 350 rekwizytów, w tym cenne klejnoty. Na jaką sumę oszacowano straty?

Pandemia, problemy castingowe, a teraz kradzież – ekipa pracująca nad 5. sezonem "The Crown" wydaje się mieć prawdziwego pecha. Z planu ukradziono ponad 350 rekwizytów, a ich wartość przyprawia o zawrót głowy.

The Crown – kradzież na planie serialu Netfliksa

Jak poinformował serwis Variety, do kradzieży doszło na planie serialu w angielskim hrabstwie South Yorkshire. Informacje potwierdził przedstawiciel Netfliksa.

– Możemy potwierdzić, że antyki zostały skradzione, i mamy nadzieję, że zostaną odnalezione i bezpiecznie zwrócone. Zdobędziemy zamienniki, nie spodziewamy się, że zdjęcia zostaną wstrzymane.

Wartość skradzionych przedmiotów szacuje się na ok. 150 tysięcy funtów. Złodzieje ukradli rekwizyty znajdujące się w trzech vanach, a wśród nich znajdowały się m.in. replika jaja Fabergé z koronacji cesarskiej z 1897 roku, 12 kompletów srebrnych i siedem kompletów złotych kandelabrów, drewniany zegar wahadłowy, kilka rosyjskich ikon religijnych oraz kryształowe karafki i srebrna zastawa stołowa.

the crown kradzież na planie

"The Crown" (Fot. Netflix)

Na temat kradzieży wypowiedział się także przedstawiciel służb z South Yorkshire.

– Policja została wezwana o godzinie 16:30 w środę 16 lutego po zgłoszeniu kradzieży z pojazdów na Pastures Road w Doncaster. Zgłoszono, że włamano się do trzech pojazdów, w których znajdowały się rekwizyty używane w filmie i telewizji i zabrano liczne przedmioty. Funkcjonariusze przeprowadzili dochodzenie w tej sprawie, ale wszystkie istniejące możliwości zostały już wyczerpane. Sprawa została odłożona w oczekiwaniu na nowe fakty w śledztwie.

Alison Harvey, która pracuje na planie jako dekoratorka, podkreśliła, że większość rekwizytów niekoniecznie jest w najlepszym stanie, ale wciąż stanowią istotne eksponaty dla brytyjskiego przemysłu filmowego.

5. sezon serialu "The Crown" ma trafić na Netfliksa w listopadzie tego roku – ostatnio w sieci pojawiły się zdjęcia Olivii Williams w roli Camilli Parker-Bowles.

The Crown – sezon 5 w listopadzie na Netfliksie

REKLAMA