10 pytań po 2. sezonie "Euforii". Czy [spoiler] żyje? Czy Cassie i Nate jeszcze się zejdą? Czy Maddy wyjedzie?

"Euforia" (Fot. HBO)

Finał 2. sezonu "Euforii" dał nam więcej pytań niż odpowiedzi. Wiele wątków nie dostało swojego rozwiązania. Zebraliśmy 10 pytań, na które musi odpowiedzieć 3. sezon "Euforii".

Finał 2. sezonu hitowego serialu HBO "Euforia", zatytułowany "All My Life, My Heart Has Yearned for a Thing I Cannot Name", zostawił nas z wieloma otwartymi sprawami i nierozwiązanymi konfliktami. 2. sezon zabrał bohaterów w jeszcze bardziej mroczne miejsca, nic więc dziwnego, że oczekujemy, by 3. sezon odpowiedział na liczne pytania – a przynajmniej 10 poniższych.

Euforia sezon 3 – czy Popielnik przeżyje??

Euforia sezon 3 co dalej czy popielnik żyje

"Euforia" (Fot. HBO)

Jednym z najbardziej palących pytań jest to, czy Popielnik miał szansę przeżyć ostrzał. W finale widzimy co prawda, że policjant wycelował w jego głowę, słyszymy także wystrzał oraz widzimy przerażenie Feza (Angus Cloud). Istnieje jednak pewna szansa, że policjant widząc, iż Popielnik faktycznie jest dzieckiem, strzelił tak, by go unieszkodliwić, a nie zabić.

Oczywiście, trudno powiedzieć, jakie są na to szanse, biorąc pod uwagę, że Popielnik chwilę wcześniej bez wahania zastrzelił jednego z funkcjonariuszy. W przeżycie Popielnika mocno wierzy ogrywający go aktor Javon Walton:

– Zdecydowanie jest nadzieja, że Popielnik wciąż żyje. Bo jeśli jest ktoś w serialu, kto mógłby przyjąć kulkę, to właśnie Popielnik. Popielnik to twardy dzieciak. To dla niego nie jest zabawa. Wierzę, że ma szansę pojawić się w 3. sezonie – powiedział w rozmowie z Variety.

Euforia sezon 3 – co stanie się z Fezem?

euforia sezon 3 co dalej czy fez umrze

"Euforia" (Fot. HBO)

Nie ma także żadnej pewności, w jakim stanie jest sam Fez. Podczas strzelaniny został postrzelony i rana wyglądała dość poważnie. Czy uda mu się wyjść z tego bez uszczerbku na zdrowiu – albo wręcz utraty życia? Nie mniej ważnym pytaniem jest także to, co teraz się z nim stanie.

Choć policja nie ma żadnych dowodów na to, kto zabił Mysz, w mieszkaniu Feza odkryto świeżo zamordowanego Custer (Tyler Chase) i w dodatku wywiązała się strzelanina. Trudno uwierzyć, by policja puściła to wszystko płazem – nawet w przypadku obwinienia o wszystko Popielnika.

Euforia sezon 3 – czy Rue i Jules jeszcze się zejdą?

euforia sezon 3 czy rue i jules będą razem

"Euforia" (Fot. HBO)

Związek Rue (Zendaya) i Jules przeszedł w tym sezonie prawdziwe turbulencje. Jednak, gdy w finale Jules (Hunter Schafer) usiadła obok Rue i powiedziała jej, że ją kocha i tęskni, przez moment wydawało się, że dziewczyny na nowo się zejdą.

Dlatego brak odpowiedzi ze strony Rue oraz pocałowanie Jules w czoło wszystkich zaskoczyło. Rue ewidentnie żegnała się ze swoją dziewczyną, co potwierdziła chwilę później w monologu. Rue powiedziała, że nie wie, czy kochała Jules, bo przez większą część czasu była zbyt naćpana. Co więc stanie się z dziewczynami? Czy jest szansa, że jeszcze się zejdą? A może uda im się przekuć swoją relację w przyjaźń?

Euforia – gdzie podział się wątek Laurie i walizki?

euforia sezon 3 laurie walizka co dalej

"Euforia" (Fot. HBO)

Przez długi czas przewijał się wątek Laurie (Martha Kelly), kobiety, która dosłownie trzęsła lokalnym światkiem narkotykowym. Po czym po 5. odcinku, w którym Rue ucieka od Laurie, jej wątek całkowicie znika. Co jest dziwne, biorąc pod uwagę, że Rue straciła walizkę z narkotykami i nie spłaciła swojego długu. A Laurie bardzo otwarcie zasugerowała dziewczynie, że spłacić go może swoim ciałem.

Założyć należy, że Laurie tylko na chwilę zaszyła się w cieniu (być może chcąc uniknąć uwagi policji, która zaczęła węszyć wokół Feza?), a może zwyczajnie czeka na dogodny moment. Trudno sobie bowiem wyobrazić, by Laurie miała puścić płazem stratę tak dużej sumy pieniędzy.

Euforia sezon 3 – co dalej z uzależnieniem Rue?

euforia sezon 3 nałóg Rue co dalej

"Euforia" (Fot. HBO)

Monologu zamykającym serial, Rue zdradza: "Pozostałam czysta do końca roku szkolnego. Chciałabym móc powiedzieć, że to była moja decyzja. W pewien sposób tak było po prostu prościej. I nie wiem, czy to uczucie potrwa wiecznie... ale się staram".

Co ma na myśli Rue, sugerując, że to nie była jej decyzja? Czy jej mamie udało się zorganizować jednak pobyt córki na odwyku, czy może chodzi o nieobecność Feza i brak dostępu do narkotyków? Pozostanie trzeźwą "do końca roku szkolnego", może także sugerować, że w wakacje Rue powróci do nałogu. A może wtedy w jej życiu znowu pojawi się Laurie? Ten wyznacznik czasu może oznaczać również, że w 3. sezonie "Euforii" może czekać nas przeskok czasowy.

Euforia sezon 3 – czy Maddy opuści East Highland?

euforia sezon 3 co dalej czy Maddy wyjedzie

"Euforia" (Fot. HBO)

W 7. odcinku Maddy (Alexa Demie) rozmawia z Samanthą (Minka Kelly), podczas gdy obie oglądają, jak syn Samanthy trenuje. Z rozmowy szybko zaczyna wynikać, że Maddy chce się pożegnać z chłopcem i bardzo jej z tego powodu źle. Równocześnie, gdy Samantha pyta ją, czy chce zostać w East Highland, Maddy bez wahania zaprzecza.

Czy Maddy planuje opuścić East Highland po zakończeniu szkoły, czy też może ma zamiar zrobić to wcześniej? Nikt nie byłby tym zdziwiony, uciekłaby dzięki temu zarówno od Nate'a, jak i Cassie.

Czy Maddy i Kat nadal będą się przyjaźnić z Cassie?

Euforia sezon 3 Cassie Maddy nate co dalej

"Euforia" (Fot. HBO)

Czy jest szansa, że konfrontacja w finale "Euforii" była już ostateczna i dziewczyny się pogodzą? Czy Maddy, świadoma jak niebezpieczny jest Nate, będzie w stanie wybaczyć Cassie, a kto wie, może nawet spróbuje namówić ją, by dała sobie z nim spokój? Trudno sobie to wyobrazić, ale relacje w serialu zmieniają się tak szybko, że kto wie. Może jest to możliwe.

A co w tej sytuacji zrobi Kat (Barbie Ferreira)? Czy nadal będzie trzymać stronę Maddy? Do tej pory udowadniała, że jest przede wszystkim lojalna Maddy. A może, widząc, jak Cassie się stacza, będzie próbowała ją ratować?

Euforia sezon 3 – czy Cassie zejdzie się z Nate'em?

Euforia sezon 3 Cassie Nate czy będą razem

"Euforia" (Fot. HBO)

Pomimo że Nate (Jacob Elordi) rzucił Cassie w czasie przedstawienia Lexi, można się domyślić, że Cassie zrobi wszystko, by go odzyskać. Tylko czy Nate będzie tego chciał? Gdy zobaczył taneczny występ, w który jawnie z niego zakpiono, poczuł się upokorzony i część winy spadła właśnie na Cassie.

Gdy Cassie powiedziała Maddy, że Nate z nią zerwał, Maddy odparła: "Nie martw się, to jeszcze nie koniec". Nietrudno doszukać się w tej wypowiedzi ironii i... ostrzeżenia? Równocześnie wcielająca się w Cassie Sydney Sweeney nie ma żadnych wątpliwości, że Cassie dla Nate'a jest w stanie poświęcić wszystko.

Euforia sezon 3 – jak rozwinie się wątek Lexi?

euforia sezon 3 fez lexi co dalej co się wydarzy

"Euforia" (Fot. HBO)

Wątek Lexi (Maude Apatow) rozwinął się dzięki jej sztuce "Nasze życie". Przede wszystkim jej relacje z Cassie ze zdystansowanych stały się wręcz publicznym dramatem. Również może ją czekać konfrontacja z pozostałymi bohaterami jej sztuki, bo jak Lexi powiedziała Rue: "Jesteś jedyną osobą, której się podobało". Sama sztuka wydaje się być równocześnie pomostem pomiędzy Rue a Lexi. Czy dziewczyny odnowią swoją przyjaźń?

Lexi także nie zna jeszcze prawdziwego powodu nieobecności Feza na widowni. Jak zareaguje na doniesienia o aresztowaniu? Czy odwróci się od niego, czy przeciwnie, będzie gotowa go wspierać?

Euforia – co dalej z Calem? Co było na pendrivie?

euforia sezon 3 cal co dalej

"Euforia" (Fot. HBO)

Ostatni moment Cala to aresztowanie przez policję. A także Nate, sugerujący, że oddał im nagrania. Czy Cal wyląduje w więzieniu, jak twierdzi większość fanów? Co ciekawe, aktor, Eric Dane, zupełnie nie zgadza się z tą teorią i jest przekonany, że to czas, by nastąpiło odkupienie Cala.

– Musi nastąpić odkupienie. To znaczy, taka jest trajektoria wydarzeń, na której on się znajduje. Nie wyobrażam sobie życia Cala w izolatce. Ciężko byłoby wprowadzić Cala do fabuły, gdyby byłby za kratkami.

Pozostaje także pytanie, jakie filmy, znalazły się na pendrivie (czy jest tam nagranie z Jules?) i czy Nate naprawdę przekazał te nagania policji. W serialu w końcu nie ma takiej sceny. A jeżeli nie przekazał nagrań, to co powiedział policji, że ta przyjechała aresztować jego ojca?

Euforia jest dostępna na platformie HBO GO

REKLAMA