Czy sekret Claire zburzy jej związek z Jamiem? Gwiazdy "Outlandera" komentują premierowy odcinek 6. sezonu

"Outlander" (Fot. Starz)

"Outlander" powrócił z długo oczekiwanym 6. sezonem. Wszystko wskazuje na to, że Jamiego i Claire czekają niełatwe chwile – czy sekret bohaterki ich poróżni?

Po ponaddwuletnim oczekiwaniu widzowie powrócili do Fraser's Ridge. Premierowy odcinek 6. sezonu serialu "Outlander" dał do zrozumienia, że komplikacji nie zabraknie, także w relacji Jamiego i Claire. Co na ten temat mają do powiedzenia Caitriona Balfe i Sam Heughan?

Outlander sezon 6 – sekret Claire w 1. odcinku

Jeszcze przed premierą 6. sezonu Caitriona Balfe podkreśliła w rozmowie z Cinema Blend, że jej bohaterka będzie skrywać przed ukochanym pewien sekret.

– Myślę, że kiedy ktoś przeżywa traumę, jest w nim jakaś strona, którą stara się chronić, coś, co powstrzymuje go przed podzieleniem się tym z kimś innym. I myślę, że widzimy to w przypadku Claire i Jamiego. Ona w końcu ma swój sekret, prawda? Wiecie, jej sekretem jest to, że zmaga się z problemami i że opiera się na czymś innym niż rodzina i swój związek, aby przez to przejść.

I myślę, że to bardzo powszechne w przypadku traumy, że ludzie ukrywają to w pewien sposób – albo ukrywają część siebie. A wszelkie sekrety w przypadku pary mogą po prostu wbić pewien klin pomiędzy nich – powiedziała.

outlander sezon 6 odcinek 1

"Outlander" (Fot. Starz)

W finale 5. sezonu Claire została napadnięta i brutalnie zgwałcona przez bandę Lionela Browna (Ned Dennehy), a premierowy odcinek nowego sezonu wyjawił, że bohaterka wciąż odczuwa skutki tego, co się stało, i ma koszmary w nocy. Żeby być w stanie zasnąć, zaczęła odurzać się eterem za plecami Jamiego.

– Myślę, że to Claire rozpada się w sposób, jakiego jeszcze nie widzieliśmy w jej przypadku. Zawsze potrafiła rozdzielić pewne sprawy... Widzieliśmy to raz za razem, do tego stopnia, że czasami zastanawiałam się, czy ona jest zrobiona z teflonu – powiedziała w rozmowie z TVLine.

Wszystko wskazuje na to, że napaść stanowiła dla Claire punkt, w którym przestała sobie radzić ze wszystkimi traumami, dlatego znalazła nowy sposób, by uporać się z kryzysem.

– To jest coś, co naprawdę wstrząsnęło nią do głębi i myślę, że te stare mechanizmy radzenia sobie, które miała do tej pory, już jej nie służą.

Sam Heughan również dodał parę słów na temat wątku – według niego Jamie jest absolutnie pewny, że Claire przyszłaby do niego ze swoimi problemami i kompletnie nie spodziewa się, że ona może być w aż tak złym stanie. Możemy więc się spodziewać, że kiedy sekret Claire wyjdzie na jaw, małżonków czekają trudne chwile. Co jeszcze nas czeka? Tutaj znajdziecie wszystko o 6. sezonie "Outlandera".

Outlander sezon 6 – nowe odcinki w poniedziałki na Netfliksie

REKLAMA