Wszystko, co wiemy o 6. sezonie "Outlandera". Data premiery, zwiastun, opis fabuły i nowa rodzina Christie

"Outlander" (Fot. Starz)

6. sezon "Outlandera" zadebiutuje w marcu. Co nas czeka? Kto pojawi się w Fraser's Ridge? Jakim wyzwaniom będą musieli sprostać Claire i Jamie? Oto wszystko, co wiemy o nowej serii.

Premiera 6. już sezonu "Outlandera" zbliża się wielkimi krokami. I wszystko wskazuje na to, że choć będzie to sezon krótki, to będzie obfitował w wiele emocjonalnych zawirowań. Oto wszystko, co wiemy o nadchodzących odcinkach.

Outlander sezon 6: Kiedy premiera?

"Outlander" powróci 6 marca w USA. Nowe odcinki będziemy oglądać w Polsce na Netfliksie dzień po amerykańskiej premierze – od 7 marca.

Outlander sezon 6: Czy jest już zwiastun?

Telewizja Starz pokazała pełny zwiastun 6. sezonu "Outlandera". W nowych odcinkach zobaczymy, jak losy Claire (Caitriona Balfe) i Jamiego (Sam Heughan) Fraserów splatają się z kolejnymi wielkimi wydarzeniami historycznymi. Ale niebezpiecznych wrażeń dostarczy im nie tylko amerykańska rewolucja. "Sytuacja się odwróciła" – mówi na początku zwiastuna Claire, a potem oglądamy sceny, zapowiadające nadejście licznych zagrożeń dla spokoju we Fraser's Ridge. Z jednej strony na podwórko Fraserów niemal dosłownie wedrze się wojna, z drugiej strony, w ich domu pojawi się rodzina Christie – na czele z Tomem (Mark Lewis Jones), którego Jamie zna z więzienia Ardsmuir – by nieźle namieszać w ich życiu.

Dramatyczne wydarzenia zapowiada również wcześniejszy teaser, w którym Claire mówi, że zbliża się wojenna nawałnica.

Outlander sezon 6: Scena z 1. odcinka

Oprócz zwiastuna dostaliśmy klip ze sceną z 1. odcinka. To rozmowa małżonków na temat nowo przybyłej rodziny Christie – jeszcze nie wiedzą, jak wiele zamieszania wprowadzi ona w ich życie. Jamie czuje dyskomfort na myśl o głowie rodziny, Tomie, którego zna z więzienia w Ardsmuir. Poważna rozmowa pomiędzy nim a Claire szybko nabiera intymnego wydźwięku.

– Claire... Czasem myślę, że jesteś aniołem. Myślę, że Tom otrzymał wiadomość o śmierci żony, gdy byliśmy w Ardsmuir. Ale ty byłaś ze mną w więzieniu. Widziałem cię. Dzięki temu przetrwałem. Zawsze przy mnie jesteś – mówi Jamie, po czym para przechodzi do pocałunków.

Outlander sezon 6: Nowa czołówka serialu

Telewizja Starz podzieliła się także z fanami odświeżoną czołówką "Ouutlandera" na 6. sezon. Piosenką przewodnią wciąż jest "The Skye Boat Song", która została nagrana w nowej wersji. Powracają elementy, które były tu od zawsze, jak tancerki czy nogi uciekającej Claire. Ale też nie brakuje migawek z nowych odcinków, zapowiadających trudne czasy, które czekają Fraserów. Fraser's Ridge jest bardziej rozbudowane, niż widzieliśmy ostatnio, bohaterowie ćwiczą strzelanie, jeżdżą konno czy uciekają w pośpiechu, ale też podziwiają fantastyczne widoki.

Outlander sezon 6: Obsada. Kogo zobaczymy?

W 6. sezonie powrócą znajome twarze, w tym: Sam Heughan jako Jamie Fraser, Caitriona Balfe jako Claire Fraser, Sophie Skelton jako Brianna Randall Fraser, Richard Rankin jako Roger Wakefield, John Bell jako Młody Ian, Caitlin O'Ryan jako Lizzie Wemyss, Lauren Lyle jako Marsali i César Domboy jako Fergus.

Poznamy także nowych bohaterów, rodzinę Christie. W nowych rolach pojawią się: Mark Lewis Jones ("Czarnobyl") jako Tom, Alexander Vlahos ("Merlin") jako jego syn Allan i Jessica Reynolds ("My Left Nut") jako córka Toma, Malva.

Outlander sezon 6 kiedy premiera zwiastun spoilery

"Outlander" (Fot. Starz)

Outlander sezon 6: Opis fabuły

6. sezon "Outlandera" oparty jest na książce Diany Gabaldon, pt. "Tchnienie śniegu i popiołu", który jest szóstym tomem cyklu "Obca". Podczas gdy Claire nadal rozbudowuje swoją niewielką społeczność w Karolinie Północnej, w tle pojawia się widmo amerykańskiej rewolucji. W nadchodzących odcinkach obejrzymy całkowicie nowy rozdział wśród mieszkańców domu – i widzom, i bohaterom przyjdzie się zmierzyć z sytuacją, w której w domu, jaki się stworzyło, stajesz się wyrzutkiem.

Sam Heughan w rozmowie z Entertainment Weekly zapowiedział duże zmiany w Fraser's Ridge.

– To swego rodzaju początek końca Fraser's Ridge, jakie znamy. Myślę, że w tym sezonie zobaczymy wiele rzeczy, które zmienią perspektywę Claire i Jamiego, jeśli chodzi o to, gdzie jest ich miejsce w ich społeczności. Zdecydowanie część z jej uporczywości i ślepa wiara w robienie tego, co słuszne, uderzy w Claire.

outlander sezon 6 kiedy premiera

Outlander sezon 6: Rodzina Christie sporo namiesza

Bardzo dużo w życiu zakochanych namieszać mają nowi sąsiedzi, rodzina Christie. W powieści rodzina ta przyjeżdża w odpowiedzi na propozycję Jamiego, aby pomóc byłym więźniom Ardsmuir. Malva szybko zaprzyjaźnia się z Claire, stając się jej praktykantką, a obie kobiety łączy relacja na wzór matki i córki. Wszystko zmienia się w chwili, gdy Malva wyznaje, że jest w ciąży i przysięga, że to dziecko Jamiego.

Twórcy przedstawili członków rodziny dzięki krótkim wywiadom, udostępnionym na Twitterze:

Outlander: Ile odcinków będzie w 6. sezonie?

Tym razem dostaniemy tylko 8 odcinków, ale za to pierwszy będzie aż 90-minutowy. Ich tytuły zostały ujawnione na Twitterze. Są to kolejno "Echoes", "Allegiance", "Temperance", "Hour of the Wolf", "Give Me Liberty", "The World Turned Upside Down", "Stick and Stones" oraz "I Am Not Alone".

Outlander sezon 6: Jak pandemia wpłynie na serial?

Skrócenie sezonu to efekt tego, że "Outlander" był kręcony w tym roku w Szkocji w środku pandemii COVID-19. Ekipa nie kryje się z tym, że nie było to najłatwiejsze zadanie do wykonania – w końcu mówimy o serialu kostiumowym, w którym są i sceny zbiorowe, i przede wszystkim liczne sceny erotyczne.

"Outlander" zbudował własne laboratorium testów na COVID-19 za 150 tys. funtów, żeby pracować bez przestojów. Cała ekipa miała wykonywane testy trzy razy w tygodniu. Matthew B. Roberts, showrunner serialu, zapewniał w rozmowie z "Elle", że widzowie nie odczują różnicy.

– Nie chciałem, żebyśmy ja i moja ekipa zmieniali to, czym jest ta historia, z powodu COVID-a. Mamy mnóstwo intymnych scen – tym żyjemy i oddychamy. (...) Musieliśmy wymyślić, jak upewnić się, że przetestowaliśmy każdego milion razy, zanim wejdzie na plan, i zadbać o to, aby ta bańka była tak bezpieczna, jak to możliwe. To był nasz główny cel – upewnić się, żeby wszyscy czuli się bezpiecznie, wchodząc na plan w studiu i na lokacjach.

Outlander sezon 6: Sam Heughan o scenach seksu

O scenach seksu w 6. sezonie "Outlandera" wypowiadał się również Sam Heughan, który zdradził, że pandemia przyniosła nowe wyzwanie aktorskie – mianowicie "miłosne jęki, westchnięcia i oddechy" pojawiające się podczas scen seksu zostały nagrane poza planem, a następnie dodane w postprodukcji. Bear McCreary, autor muzyki do serialu, zapewnił na Twitterze, że to wszystko i tak zostanie zagłuszone dźwiękami dud.

Outlander sezon 6: Pierwsze zdjęcia

Starz podzieliło się pierwszymi oficjalnymi zdjęciami z 6. sezonu "Outlandera".

Outlander sezon 6 kiedy premiera

"Outlander" (Fot. Starz)

Outlander sezon 6 kiedy premiera

"Outlander" (Fot. Starz)

Outlander sezon 6 sam heughan

"Outlander" (Fot. Starz)

Z kolei Sam Heughan wrzucił na swojego Twittera zdjęcie Jamiego z sezonu 6.

Outlander sezon 6: Czeka nas dużo akcji i emocji

W podcaście "Variety's Award Circut" Caitriona Balfe zapowiedziała, że w 6. sezon będzie obfitował w akcję:

– To trochę okrojony sezon, ale jest bardzo... dużo się dzieje. Jest kilka nowych osób, które przybywają do [Fraser's] Ridge i powodują naprawdę spory nieład.

Producenci w oficjalnym podcaście serialu także zapowiadali emocjonalne sceny:

– Z pewnością w tym sezonie przeżyjemy naprawdę wiele. To są bardzo traumatyczne i bardzo emocjonalne czasy. To trudny sezon dla Claire i Jamiego, i dla wszystkich.

Caitriona Balfe zdradziła z kolei w rozmowie z EW, że wiele emocji, przez które przejdą Fraserowie, będzie mieć związek z rodziną Christie.

– "Outlander" całkiem nieźle radzi sobie z czarnymi charakterami i złoczyńcami. [Rodzina Christie] nie należy do typowych czarnych charakterów, co jest świetne i odświeżające – powiedziała aktorka.

outlander sezon 6 spoilery kiedy premiera

Outlander sezon 6: Co działo się z Młodym Ianem?

6. sezon serialu odpowie, co działo się z Młodym Ianem, gdy zniknął widzom z ekranów. Przypomnijmy – w 4. sezonie "Outlandera" Młody Ian zdecydował się zostać u plemienia Mohawków w miejsce Rogera. Bohater stał się częścią ich społeczności, jednak ku zaskoczeniu wszystkich pojawił się w Fraser's Ridge w 8. odcinku 5. sezonu. Ian próbował popełnić samobójstwo oraz zdradził, że wziął ślub podczas pobytu wśród Mohawków. Jednak nie wiemy, co stało się z jego żoną.

John Bell wyjawił podczas nowojorskiego Comic-Conu, że pojawi się również w 6. sezonie serialu.

– Cieszę się, że zobaczycie trochę więcej tego, co działo się z Ianem i w jaki sposób zabierze to ze sobą w przyszłość – powiedział.

outlander sezon 6 john bell

"Outlander" (Fot. Starz)

Outlander sezon 6: Test dla Fergusa i Marsali

Emocje i traumy będą dotyczyć nie tylko Fraserów. Lauren Lyle, czyli serialowa Marsali, w rozmowie z Radio Times, przyznała, że dla jej bohaterki też idą cięższe czasy. Przypomnijmy, Marsali otruła Lionela (Ned Dennehy), który wcześniej wraz ze swoją bandą napadł na Claire. Jak to, co się stało, wpłynie na jej życie i związek z Fergusem?

– Marsali i Fergus zawsze byli tą radosną, romantyczną parą – młodą, fajną – taką, która sprawia, że ludzie się śmieją, która jest po prostu w sobie zakochana i ma wszystkie te dzieciaki. Tym razem to się właśnie zrobiło naprawdę głębokie i mroczne. To będzie dla nich prawdziwy test. To najbardziej burzliwy czas, w jakim widzieliśmy ich i ich związek. W tym sezonie, po raz pierwszy zobaczycie, jak Marsali musi naprawdę się postarać, by wspierać rodzinę i radzić sobie z własnymi problemami. A dalej to będzie robić się jeszcze mroczniejsze.

Outlander sezon 6: Ciąża Caitriony Balfe

Fani bardzo się ucieszyli, że Caitriona Balfe urodziła zdrowego synka, ale ciąża aktorki wymagała od ekipy filmowej pomysłowości. Jej bohaterka nie jest w ciąży, twórcy musieli się więc postarać, by nie było widać brzucha aktorki.

– Ona [Caitriona] spisała się naprawdę dobrze, ale musieliśmy nakręcić kilka odcinków poza kolejnością. Nakręciliśmy pierwszy i trzeci odcinek, potem zabraliśmy się za szósty i siódmy, a następnie przeskoczyliśmy do czwartego i na koniec zrobiliśmy jeszcze parę poprawek – powiedział Sam Heughan.

Aktor nie szczędził też swojej koleżance pochwał. Caitriona Balfe musiała przecież poradzić sobie nie tylko z ciążą, ale także ograniczeniami pandemicznymi.

– Ona zrobiła niesamowitą robotę. Musiała nagrywać 6. sezon w ciągu zimy, w czasie COVID-19 i do tego będąc w ciąży.

Outlander: Czy będzie 7. sezon?

Wiadomo, że "Outlander" już ma zamówienie na kolejny, 7. sezon, w którym z kolei dostaniemy aż 16 odcinków opartych na książce "Kość z kości" Diany Gabaldon. Spodziewajcie się rozmachu, jakiego w serialu jeszcze nie było – zdjęcia mają potrwać aż rok.

Outlander sezon 6 – premiera 7 marca na Netfliksie

REKLAMA