Maggie i Negan na wymarłym Manhattanie. Kolejny spin-off "The Walking Dead" otrzymał zielone światło

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

"The Walking Dead" dobiega końca, ale w świecie zombie pozostaniemy na dłużej. Ogłoszono, że do spin-offów serialu oficjalnie dołączy produkcja o Neganie i Maggie.

Jeffrey Dean Morgan już w zeszłym roku podkreślał, że kocha postać Negana i ma nadzieję, że zobaczymy spin-off o jego bohaterze – a teraz te marzenia się spełnią. Stacja AMC oficjalnie zamówiła spin-off serialu o Maggie (Lauren Cohan) i Neganie zatytułowany "Isle of the Dead" – pojawił się też pierwszy plakat.

The Walking Dead – spin off z Maggie i Neganem

Jak podaje Deadline, stacja AMC dała zielone światło serialowi, którego akcja ma rozgrywać się w Nowym Jorku – zobaczymy sześć odcinków. Showrunnerem jest Eli Jorné ("The Walking Dead"), zaś stanowiska producentów wykonawczych obejmą Scott M. Gimple ("The Walking Dead") oraz główne gwiazdy serialu.

W "Isle of the Dead" Maggie i Negan wyruszają w podróż po postapokaliptycznym Manhattanie, który już dawno został odcięty od stałego lądu. Rozpadające się miasto jest pełne umarłych i mieszkańców, którzy uczynili z Nowego Jorku swój własny świat pełen anarchii, niebezpieczeństwa, piękna i grozy – czytamy w opisie.

the walking dead spin-off maggie negan

Dan McDermott, prezes ds. rozrywki i AMC Studios w AMC Networks nie ukrywa, że jest zachwycony możliwością rozbudowy świata "The Walking Dead".

– To wielki dzień dla powiększającego się uniwersum, które budujemy wokół "The Walking Dead". Nie tylko dodaje kolejny fascynujący serial do tej kolekcji, ale także rozszerza naszą opowieść o dwóch niezapomnianych postaciach, które fani zdążyli już pokochać, znienawidzić lub znienawidzić, a potem pokochać – Maggie i Neganie, w których znakomicie wcielają się Lauren i Jeffrey. Pozwala nam również odkryć zakątek tego uniwersum znajdujący się na wyspie Manhattan, z ikoniczną panoramą, która nabiera zupełnie innego znaczenia, gdy patrzy się na nią przez pryzmat apokalipsy zombie.

Parę słów od siebie powiedział także Scott M. Gimple, chwaląc showrunnera produkcji za scenariusz i obiecując fanom prawdziwą rozrywkę.

– Eli stworzył chaotyczny, piękny, ponury, szalony dom umarłych dla Negana, Maggie i fanów serialu pragnących odkryć nieodkryty i szalony świat uniwersum TWD. Lauren i Jeffrey zawsze fantastycznie ze sobą współpracowali, a teraz przenosimy tę współpracę na kolejny poziom dzięki serialowi, który pozwoli tym postaciom przekroczyć granice ich możliwości wobec świata – i siebie nawzajem. Wszyscy jesteśmy podekscytowani, że zabierzemy was w zupełnie nową, zupełnie inną epopeję TWD.

the walking dead-spin off

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Emisja serialu planowana jest w przyszłym roku. Tymczasem trwają prace nad dwiema innymi produkcjami – stacja AMC zamówiła serial o Darylu i Carol oraz "Tales of the Walking Dead", czyli antologię ze świata TWD. Tymczasem w lutym rozpoczęła się emisja drugiej części finałowego sezonu "The Walking Dead" – z trzech zapowiadanych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją premierowego odcinka.

The Walking Dead – nowe odcinki w poniedziałki na FOX

REKLAMA