Critics' Choice Awards 2022 – "Sukcesja" i "Ted Lasso" zgarniają większość nagród, ale są też niespodzianki

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Critics' Choice Awards, czyli nagrody amerykańskich krytyków zostały rozdane. Tegoroczni serialowi zwycięzcy w głównych kategoriach to "Sukcesja", "Ted Lasso" i "Mare z Easttown".

Critics' Choice Awards zostały rozdane i w tym roku nie ma wielkich zaskoczeń. Rekordzistą gali okazał się "Ted Lasso", który otrzymał cztery nagrody, w tym dla najlepszego serialu komediowego i dla najlepszego aktora w serialu komediowym (Jason Sudeikis). Na drugim miejscu uplasowała się "Sukcesja" z trzema nagrodami – dla najlepszego serialu dramatycznego, a także za drugoplanowe role aktorskie (Kieran Culkin i Sarah Snook, przy czym Snook nie mogła pojawić się na gali i odebrać nagrody osobiście ze względu na pozytywny test na COVID-19).

Po dwie nagrody zgarnęły takie seriale, jak "Squid Game" (w tym dla najlepszego aktora w serialu dramatycznym – Lee Jung-jae), "Mare z Easttown" i "Biały Lotos". W gronie uhonorowanych nagrodą krytyków zadebiutowały takie seriale, jak "Hacks" od HBO Max, "Yellowjackets" od Showtime i marvelowska animacja "What If...?".

W kategoriach filmowych największym zwycięzcą okazały się "Psie pazury". Pełną listę zwycięzców telewizyjnych i filmowych znajdziecie w serwisie Deadline.

Critics' Choice Awards 2022 – lista zwycięzców

Najlepszy serial dramatyczny
Evil
For All Mankind
Sprawa idealna
Pose
Squid Game
Sukcesja – WYGRANA
This Is Us
Yellowjackets

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
Sterling K. Brown – This Is Us
Mike Colter – Evil
Brian Cox – Sukcesja
Lee Jung-jae – Squid Game – WYGRANA
Billy Porter – Pose
Jeremy Strong – Sukcesja

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
Uzo Aduba – Terapia
Chiara Aurelia – Cruel Summer
Christine Baranski – Sprawa idealna
Katja Herbers – Evil
Melanie Lynskey – Yellowjackets – WYGRANA
MJ Rodriguez – Pose

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
Nicholas Braun – Sukcesja
Billy Crudup – The Morning Show
Kieran Culkin – Sukcesja – WYGRANA
Justin Hartley – This Is Us
Matthew Macfadyen – Sukcesja
Mandy Patinkin – Sprawa idealna

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
Andrea Martin – Evil
Audra McDonald – Sprawa idealna
Christine Lahti – Evil
J. Smith-Cameron – Sukcesja
Sarah Snook – Sukcesja – WYGRANA
Susan Kelechi Watson – This Is Us

Najlepszy serial komediowy
Wielka
Hacks
Niepewne
Only Murders in the Building
The Other Two
Reservation Dogs
Ted Lasso – WYGRANA
Co robimy w ukryciu

Najlepszy aktor w serialu komediowym
Iain Armitage – Młody Sheldon
Nicholas Hoult – Wielka
Steve Martin – Only Murders in the Building
Kayvan Novak – Co robimy w ukryciu
Martin Short – Only Murders in the Building
Jason Sudeikis – Ted Lasso – WYGRANA

Najlepsza aktorka w serialu komediowym
Elle Fanning – Wielka
Renée Elise Goldsberry – Girls5eva
Selena Gomez – Only Murders in the Building
Sandra Oh – Pani dziekan
Issa Rae – Niepewne
Jean Smart – Hacks – WYGRANA

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
Ncuti Gatwa – Sex Education
Brett Goldstein – Ted Lasso – WYGRANA
Harvey Guillén – Co robimy w ukryciu
Brandon Scott Jones – Ghosts
Ray Romano – Made for Love
Bowen Yang – Saturday Night Live

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
Hannah Einbinder – Hacks
Kristin Chenoweth – Schmigadoon!
Molly Shannon – The Other Two
Cecily Strong – Saturday Night Live
Josie Totah – Saved by the Bell
Hannah Waddingham – Ted Lasso – WYGRANA

Najlepszy serial limitowany
Dopesick
Dr. Death
Bo to grzech
Sprzątaczka
Mare z Easttown – WYGRANA
Nocna msza
Kolej podziemna
WandaVision

Najlepszy film telewizyjny
Come From Away
List of a Lifetime
The Map of Tiny Perfect Things
Robin Roberts Presents: Mahalia
Oslo – WYGRANA
Zoey's Extraordinary Christmas

Najlepszy aktor w filmie TV lub serialu limitowanym
Olly Alexander – Bo to grzech
Paul Bettany – WandaVision
William Jackson Harper – Love Life
Joshua Jackson – Dr. Death
Michael Keaton – Dopesick – WYGRANA
Hamish Linklater – Nocna msza

Najlepsza aktorka w filmie TV lub serialu limitowanym
Danielle Brooks – Robin Roberts Presents: Mahalia
Cynthia Erivo – Geniusz: Aretha
Thuso Mbedu – Kolej podziemna
Elizabeth Olsen – WandaVision
Margaret Qualley – Sprzątaczka
Kate Winslet – Mare z Easttown – WYGRANA

Najlepszy aktor drugoplanowy w filmie TV lub serialu limitowanym
Murray Bartlett – Biały Lotos – WYGRANA
Zach Gilford – Nocna msza
William Jackson Harper – Kolej podziemna
Evan Peters – Mare z Easttown
Christian Slater – Dr. Death
Courtney B. Vance – Geniusz: Aretha

Najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie TV lub serialu limitowanym
Jennifer Coolidge – Biały Lotos – WYGRANA
Kaitlyn Dever – Dopesick
Kathryn Hahn – WandaVision
Melissa McCarthy – Dziewięcioro nieznajomych
Julianne Nicholson – Mare z Easttown
Jean Smart – Mare z Easttown

Najlepszy serial nieanglojęzyczny
Acapulco
Gdzie jest mój agent?
Lupin
Dom z papieru
Narcos: Meksyk
Squid Game – WYGRANA

Najlepszy serial animowany
Big Mouth
Bluey
Bob's Burgers
The Great North
Q-Force
What If…? – WYGRANA

Najlepszy talk-show
The Amber Ruffin Show
Desus & Mero
The Kelly Clarkson Show
Last Week Tonight with John Oliver – WYGRANA
Late Night with Seth Meyers
Watch What Happens Live with Andy Cohen

Najlepszy komediowy program specjalny
Bo Burnham: Inside – WYGRANA
Good Timing with Jo Firestone
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999
Joyelle Nicole Johnson: Love Joy
Nate Bargatze: The Greatest Average American
Trixie Mattel: One Night Only

REKLAMA