Rak, chemioterapia i aborcja? Scenarzystka "Chirurgów" miała sfingować własną historię i wpisać to do serialu

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

W ekipie "Chirurgów" trwa śledztwo w sprawie zachowania Elisabeth Finch, scenarzystki, która miała sfabrykować własną – bardzo dramatyczną! – historię medyczną i wpisać ją do serialu.

Elisabeth Finch jest jedną z ważniejszych scenarzystek serialu "Chirurdzy", na swoim koncie ma także takie produkcje, jak "Pamiętniki wampirów" i "Czysta krew". Obecnie trwa dochodzenie w jej sprawie, które ma potwierdzić, czy kłamała, opisując swoją walkę z chorobą na łamach gazet oraz opierając na swoich doświadczeniach wątki w "Chirurgach".

Chirurdzy – scenarzystka sfingowała swoją historię?

Elisabeth Finch współpracowała z "Elle", Shondaland.com i The Hollywood Reporter, pisząc eseje o swojej walce z rakiem i koniecznej aborcji, która miała się odbyć z powodu chemioterapii. Tematy te poruszane były także w "Chirurgach", gdzie Finch umieszczała wątki oparte na jej prywatnych przeżyciach. Promując odcinki, scenarzystka udzielała wywiadów i opowiadała o tym, co przeszła. Obecnie poddane jest pod wątpliwość, czy była to prawda.

Jak podają źródła The Hollywood Reporter, który donosi o sprawie, wątpliwości pojawiły się w momencie, kiedy Elisabeth Finch nagle opuściła pokój scenarzystów w ważnej sprawie rodzinnej. Gdy zadzwoniono do jej żony, Jennifer Beyer, okazało się, że historia opowiadana przez Elisabeth Finch jako jej własna pasowała to wydarzeń z życia Jennifer Beyer. W efekcie poddano w wątpliwość, ile z tego, co Elisabeth Finch opowiadała, była faktycznie jej doświadczeniami.

Chirurdzy scenarzystka sfabrykowana historia medyczna

"Chirurdzy" (Fot. ABC/Frank Ockenfels)

The Hollywood Reporter otrzymał oświadczenie od prawnika Elisabeth Finch, w którym ten odnosi się do całej sprawy, jak również do jej rozwodu z Jennifer Beyer.

– Pani Finch nie będzie ujawniała prywatnych informacji zdrowotnych, nie będzie także wypowiadała się na temat rozwodu z żoną Jennifer Beyer, z którą jest w separacji, ani komentowała żadnych oświadczeń, jakie pani Beyer mogła złożyć stronom trzecim w sprawie pani Finch – powiedział prawnik Andrew Brettler z Lavely & Singer.

Wielu branżowych znajomych Elisabeth Finch powiedziało The Hollywood Reporter, że sami już nie wiedzą, w co wierzyć, a w co nie, ale równocześnie wskazują, że nie ma żadnych konkretnych dowodów, dowodzących nieprawdziwości słów Elisabeth Finch. Jeden z długoletnich współpracowników oświadczył:

– Wierzysz tej biednej kobiecie, że przechodzi przez te okropne rzeczy i chcesz jej pomóc.

The Hollywood Reporter informuje, że z przedstawicielami Jennifer Beyer nie udało się skontaktować. Z kolei przedstawiciele ABC oraz ABC Signature, odpowiedzialnych za produkcję, odmówili komentarza.

Tymczasem "Chirurdzy" powrócili niedawno z drugą połową 18. sezonu – z serialu odszedł Richard Flood, który wcielał się w rolę dr. Cormaca Hayesa. Wiadomo także, że na tej serii się nie skończy – serial ma już zamówienie na 19. sezon.

Chirurdzy sezon 18 – kolejne odcinki we środy na kanale FOX

REKLAMA