Twórca "Domu z papieru" napisze kolejny serial dla Netfliksa. Jego fabuła ma być inspirowana pandemią

"Dom z papieru" (Fot. Netflix)

"Dom z papieru" dobiegł końca w zeszłym roku, ale twórca serialu ma wciąż głowę pełną pomysłów. Álex Pina stworzy dla Netfliksa kolejną produkcję – tym razem z pandemią w tle.

Álex Pina stworzył dla streamingowego giganta nie tylko "Dom z papieru", ale także "Sky Rojo" oraz "White Lines" – i na tym nie kończy. Do grona jego produkcji dołączy kolejny serial, a w sieci właśnie pojawiły się pierwsze informacje na ten temat.

Twórca Domu z papieru pisze serial o pandemii

Serwis Deadline poinformował, że nowy serial Piny będzie zainspirowany hiszpańskim artykułem o masowym wzroście sprzedaży bunkrów w wojskowym stylu, w które ludzie zaczęli inwestować po wybuchu pandemii. Twórca nie ukrywa podekscytowania nowym projektem i podkreśla, że Netflix dał mu pełną swobodę twórczą.

– [Pozwolili mi] na realizację ryzykownych i różnorodnych projektów, które były pisane z pełną swobodą. Ten nowy etap jest przedłużeniem tego zaufania, ponieważ stoimy u boku najważniejszych twórców współczesnej fikcji i wypełniamy luki, które jeszcze do niedawna istniały między Ameryką Północną a resztą świata.

alex pina nowy serial

"Dom z papieru" (Fot. Netflix)

Serial nie ma na razie tytułu, nie wiadomo także nic na temat planowanej daty premiery, ale Diego Ávalos, wiceprezes Netfliksa ds. treści w Hiszpanii i Portugalii także jest pozytywnie nastawiony.

– Pina jest innowacyjnym i kreatywnym twórcą, który zainspirował fanów i aspirujących twórców na całym świecie. Po wspaniałej przygodzie, jaką był "Dom z papieru", jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy pozostać jego domem – powiedział.

Jeśli tęsknicie za "Domem z papieru", to w 2023 roku zobaczymy spin-off o Berlinie. Na tym nie koniec – w tym roku na platformie ma pojawić się koreańska wersja "Domu z papieru".

Dom z papieru jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA