Showrunnerka komentuje powrót Negana w 11. sezonie "The Walking Dead". Czy to naprawdę "nowy Negan"?

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Nowy odcinek "The Walking Dead" obfitował w wiele twistów, ale największym okazał się powrót Negana. Showrunnerka serialu skomentowała sytuację bohatera. Spoilery!

Trwa emisja finałowego sezonu "The Walking Dead", a twórcy po raz kolejny udowodnili, że potrafią zaskakiwać. Najnowszy odcinek, zatytułowany "Warlords", ukazał Negana (Jeffrey Dean Morgan) przebywającego wraz z Annie (Medina Senghore) i całą grupą w Riverband. Co skłoniło go do tej decyzji? Showrunnerka serialu opowiedziała co nieco o tym, co się działo z tym bohaterem.

The Walking Dead – showrunnerka o Neganie

Angela Kang wyjaśniła w podkaście "Talking Dead" (via Comic Book), że były już serialowy czarny charakter poszukuje w Riverband nowego startu.

– Kiedy zostawiliśmy Negana, a on odszedł i zostawił Maggie, czuliśmy, że to już koniec wątku pt. chcę być teraz członkiem grupy, chcę być częścią tej grupy, pozwólcie mi się odkupić, pozwólcie mi się wykazać. Wszystko się zmieniło, kiedy Maggie powróciła.

Jeśli jesteś Neganem, dlaczego miałbyś ufać Maggie po tym, co zrobiła w Meridian? Czuliśmy, że z takim podejściem do życia Negan naprawdę ruszył w świat z poczuciem, że po prostu zacznie od nowa, jakkolwiek by to nie wyglądało. Wiemy jednak, że Negan jest zwierzęciem towarzyskim, lubi mieć ludzi, z którymi może porozmawiać, więc czuliśmy, że potrzebuje dołączyć do jakiejś grupy.

The Walking Dead sezon 11b Negan

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Showrunnerka dodała, że Negan autentycznie zastanawia się nad sobą i nad tym, czy mógłby być innym człowiekiem, gdyby jego losy potoczyły się inaczej.

– Czuliśmy, że jeśli on wejdzie w zupełnie inną grupę i nie będzie mieć tam bagażu, to będzie też w innym stanie umysłu, gdzie sobie uświadomi: jeśli mogę wyczyścić swoje konto, to czy mogę dokonać wyborów, które są inne tym razem? Mogę? Zmieniłem się? Mogę się zmienić?

W odcinku, który zostanie wyemitowany 3 kwietnia, ponownie zobaczymy, co dzieje się we wspólnocie, do której dołączył bohater. Showrunnerka podkreśliła, że to nie koniec przemiany Negana.

– Kiedy spotykamy Negana, dowiadujemy się o nim wielu rzeczy. Jest częścią tej nowej społeczności i jest to wszystko, co się z nim dzieje. Próbuje zacząć od nowa. Nie wiem, jak bardzo się zmienił, ale myślę, że Negan stara się zrozumieć, kim chce być w przyszłości. Myślę, że rozumie i nie zapomniał o tym, że zrobił kilka rzeczy, które naprawdę skrzywdziły ludzi.

Telewizja AMC niedawno ogłosiła, że powstanie spin-off "The Walking Dead" z Neganem i Maggie – akcja "Isle of the Dead" ma rozgrywać się po wydarzeniach z TWD. Jeffrey Dean Morgan nie ukrywał, że był zaskoczony tak wczesnym komunikatem i żartobliwie powiedział, że ogłoszenie spin-offu to duży spoiler.

The Walking Dead – nowe odcinki w poniedziałki na FOX

REKLAMA