Córka Shondy Rhimes nie chce oglądać "Chirurgów". Twórczyni mówi, dlaczego jej zdaniem to dobrze

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

"Chirurdzy" to serial kultowy, który rozkochał w sobie całe pokolenia widzów. Jak się okazuje, córka twórczyni produkcji wciąż go nie widziała – i nie ma takiego zamiaru.

"Chirurdzy" zadebiutowali na ekranach w 2005 roku i od tamtej pory zachwycają kolejne roczniki widzów. Twórczynią produkcji jest Shonda Rhimes, która zdradziła, że jej dzieci nie widziały ani odcinka kultowego serialu.

Chirurdzy – córka Shondy Rhimes unika serialu

Shonda Rhimes jest matką trójki dzieci – w rozmowie z WSJ Magazine opowiedziała, co sądzą one na temat jej twórczości, a zwłaszcza "Chirurgów".

– Moje najmłodsze córki mają 8 i 9 lat, więc są o wiele za małe, by to oglądać, a nawet się tym przejmować, i to dobrze. Mam [też] 19-latkę, która uważa za przerażające, że napisałam serial, który wszyscy jej znajomi oglądali wiele razy. A ona nigdy go nie widziała. I muszę przyznać, że to chyba najlepszy komplement na świecie.

Twórczyni podkreśliła, że nie dziwi się swojej córce – w "Chirurgach" nie brakuje tematyki seksualnej i zdaniem Rhimes jej córka może po prostu nie chcieć patrzeć na te sprawy przez pryzmat twórczości matki.

– Myślę o tym w ten sposób – jej matka napisała serial, który mówi wszystkim jej koleżankom, co mają myśleć o miłości i seksie. Więc nie jest zainteresowana oglądaniem tej produkcji i myślę, że to bardzo dobrze.

chirurdzy shonda rhimes córka

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Ale kwestie miłości i seksu to tylko jedno. W zeszłym roku Shonda Rhimes została wybrana na Variety's Show Woman of the Year – podczas rozmowy z serwisem pochyliła się nad tematem spuścizny serialu. Według niej to wstyd, że jej serial uchodzi za przełomowy, ponieważ ma na pierwszym planie także niebiałych bohaterów. I to, jak bardzo do tyłu jest współczesna telewizja, też niekoniecznie jest czymś, czym twórczyni chce się chwalić przed swoimi dziećmi.

– Niestety, myślę, że spuścizną może być po prostu to, że umożliwiliśmy większej liczbie osób o różnorodnym pochodzeniu etnicznym pracować przed kamerą, co sprawia, że wstydzę się za telewizję.

"Chirurdzy" powrócili niedawno z drugą połową 18. sezonu. Wiadomo także, że na tej serii się nie skończy – serial ma już zamówienie na 19. sezon. Wielu fanów chciałoby zobaczyć także spin-off o April i Jacksonie.

Chirurdzy sezon 18 – kolejne odcinki we środy na kanale FOX

REKLAMA