Jakie seriale wiosną na CANAL+? "W 80 dni dookoła świata", "Yellowjackets", "Parks and Recreation" i inne

"W 80 dni dookoła świata" (Fot. BBC)

CANAL+ zapowiedział premiery na najbliższe tygodnie. Oprócz polskiego "Powrotu" tej wiosny będziemy oglądać m.in. "W 80 dni dookoła świata", "Yellowjackets" i kultowe "Parks and Recreation".

Nie dostaliśmy jeszcze rozpiski z kwietniowymi premierami CANAL+, ale w zamian mamy dla was informację, jakie tytuły – oprócz zapowiedzianego na 15 kwietnia polskiego serialu "Powrót" – pojawią się na platformie wiosną. Poniżej znajdziecie listę zapowiadanych seriali (przy czym nie jest to pełna lista premier), a oprócz tego czekają nas filmowe hity: "Wesele", "Szybcy i wściekli 9", "Wszystkie nasze strachy", "Ostatni pojedynek", "Zupa nic" oraz "Wyszyński: Zemsta czy przebaczenie".

W 80 dni dookoła świata

"W 80 dni dookoła świata" to najnowsza adaptacja powieści Juliusza Verne'a o podróży angielskiego dżentelmena, który założył się, że okrąży kulę ziemską w 80 dni. Wtedy, w drugiej połowie XIX wieku, bez samolotów nie było to takie proste. A stawka była wysoka – 20 000 funtów, o które się założono, to dziś byłoby niemal 2,5 miliona funtów. Świat też był znacznie bardziej niebezpieczny. W głównej roli Phileasa Fogga występuje David Tennant ("Doktor Who", "Broadchurch"), a na przestrzeni ośmiu odcinków pojawiają się postacie historyczne, jak prezydent Francji Adolphe Thiers, kochanka królów Jane Digby czy pierwszy czarnoskóry szeryf Bass Reeves. Muzykę współtworzył laureat Oscara Hans Zimmer ("Król Lew", "Diuna"). Premiera 3 kwietnia o 13:15 na CANAL+ Premium (dwa odcinki).

Policjant (The Responder)

"Policjant" ("The Responder") to serial produkcji BBC, oparty o autentyczne doświadczenia jego twórcy Tony'ego Schumachera, który przed laty pracował jako policjant. W pięciu odcinkach poznamy historię policjanta Chrisa Carsona, który karnie zostaje przeniesiony na nocne patrole po Liverpoolu. Kłopoty w pracy, w domu i z samym sobą nawarstwiają się, mocno utrudniając mu życie i wywiązywanie się z obowiązków. Niedoświadczona, ale pełna dobrych chęci partnerka tylko komplikuje i tak niełatwą sytuację. W głównej roli występuje laureat nagrody Emmy Martin Freeman ("Sherlock", "Fargo"), a u jego boku grają Adelayo Adelayo ("Tożsamość zdrajcy") i David Bradley ("Gra o tron").

Yellowjackets

"Yellowjackets" to jedna z najgłośniejszych telewizyjnych premier ostatnich miesięcy – połączenie dramatu psychologicznego i horroru. W 1996 roku samolot z dziewczęcą drużyną piłki nożnej z New Jersey podczas lotu do Seattle rozbija się w kanadyjskiej głuszy. Mija ponad półtora roku, zanim ocalałe dziewczęta zostaną uratowane. W tym czasie niektóre z nich balansują na granicy człowieczeństwa, a może nawet ją przekraczają. Co się z nimi dzieje ćwierć wieku później?

Główne role grają Melanie Lynskey ("Dwóch i pół", "Mrs. America"), Juliette Lewis ("Camping"), Christina Ricci ("Pan Am") i Tawny Cypress ("Unforgettable"). Twórcami serialu są Ashley Lyle i Bart Nickerson ("Narcos"), którzy prowadzą produkcję razem z Jonathanem Lisco ("Halt and Catch Fire"). Na razie nie ma polskiej daty premiery.

Rdza (American Rust)

"Rdza" ("American Rust") to dramat policyjny o skomplikowanych relacjach w małym amerykańskim miasteczku. Fabułę oparto na powieści "Rdza" Philippa Meyera. Akcja dzieje się w południowo-wschodniej części stanu Pensylwania, gdzie podstarzały szeryf Del Harris z trudem radzi sobie z zaprowadzaniem porządku. Jego miłość, Grace Poe, ma dorosłego syna, który zostaje oskarżony o morderstwo. To, jak zachowa się teraz szeryf, może wpłynąć nie tylko na przyszłość tej trójki, ale na niemal całe miasteczko. Główną rolę gra Jeff Daniels ("The Looming Tower", "Newsroom), któremu towarzyszą m.in. Maura Tierney ("The Affair") i Bill Camp ("Długa noc"). Twórcą jest Dan Futterman ("Capote", "The Looming Tower").

Parks and Recreation

Wiosną na CANAL+ pojawi się również kultowy serial komediowy "Parks and Recreation", łączący w sobie sitcom, mockumentary i satyrę polityczną. To ubrana w formę zabawnego pseudodokumentu opowieść o urzędnikach z małego miasteczka Pawnee w stanie Indiana. Główną bohaterką jest Leslie Knope (Amy Poehler), zastępczyni kierownika departamentu parków i rekreacji, która uparcie próbuje zmienić swoje miasto na lepsze. Jej optymizm wydaje się nie mieć granic – w przeciwieństwie do możliwości. Dzięki temu serialowi popularność zdobyli m.in. Chris Pratt, Aubrey Plaza, Nick Offerman i Aziz Ansari. Gościli też tutaj politycy, w tym Madeleine Albright, John McCain i przyszły prezydent USA Joe Biden.

REKLAMA