Michael C. Hall opowiada o zaskakującym dodatku do "Dexter: New Blood". W serialu słychać jego piosenkę

"Dexter: New Blood" (Fot. Seacia Pavao/Showtime)

W 5. odcinku serialu "Dexter: New Blood" pojawiła się piosenka "Ketamine". Dla fanów jest to dodatkowy smaczek, bo autorem utworu jest Dexter Morgan we własnej osobie – Michael C. Hall.

"Dexter: New Blood" to 10-odcinkowa seria limitowana telewizji Showtime, będąca kontynuacją kultowego "Dextera". Akcja nowej serii, którą w całości znajdziecie na platformie CANAL+ online, dzieje się dekadę po wydarzeniach z finału serialu "Dexter". W 5. odcinku "Dexter: New Blood" słychać piosenkę "Ketamine", której autorem jest odtwórca roli Dextera Morgana, Michael C. Hall.

Dexter: New Blood – piosenka Michaela C. Halla

Pojawienie się tego utworu nie jest przypadkiem. Kariera Michaela C. Halla nie ogranicza się bowiem tylko do aktorstwa. Jest on także członkiem zespołu Princess Goes to the Butterfly Museum. Piosenka leci w momencie, w którym Dexter stara się uniemożliwić policji odkrycie śladów łączących go z morderstwem.

W skład zespołu Princess Goes to the Butterfly Museum wchodzą także Peter Yanowitz oraz Matt Katz-Bohen. Michael C. Hall opowiedział w rozmowie z PopCulture, jak to się stało, że piosenka znalazła się w serialu.

– Przyznam szczerze, pozostawiłem decyzję, gdzie i czy w ogóle nasza piosenka będzie pasować, kierownikowi muzycznemu [serialu] i innym osobom. Dostałem e-mail, w którym pisali, że chcą puścić "Ketamine" w napisach końcowych 5. odcinka. Myślę, że w pewnym sensie to żartobliwe odniesienie do faktu, że to jest nowy sezon i że to nie jest to, czego Dexter używał dawniej. W nowym sezonie do uśpienia swoich ofiar używał ketaminy, którą ukradł z gabinetu weterynaryjnego.

Aktor dodał, że zupełnie o tym nie myślał, gdy pisał tę piosenkę. Nie powstała ona z myślą o tym, że Dexter przerzuci się na ketaminę.

– I pod żadnym względem nie miałem na myśli tego, gdy pisałem tę piosenkę. Ale jest w tym jakiś oddźwięk. Było coś takiego, jeśli chodzi o dźwięk w tym momencie sezonu, gdy ten odcinek się kończył, że to po prostu wydawało się słuszne ludziom, którzy podejmowali decyzję. I ja się z tym zgodziłem.

Jakie będą dalsze losy "Dexter: New Blood"? Gary Levine, dyrektor sieci Showtime, powiedział The Hollywood Reporter, że żadna decyzja nie jest jeszcze podjęta.

– Na chwilę obecną cieszymy się zamknięciem "Dextera". To nie jest tak, że [jego kontynuowanie] nas nie interesuje, ale trzeba być rozsądnym, kiedy idzie się dalej z istniejącą własnością intelektualną zamiast tworzyć nową. Nie robimy tego wiele, ale gdy już robimy, robimy to ostrożnie. W tym momencie to wszystko, co mogę powiedzieć.

O potencjalnym 2. sezonie "Dexter: New Blood" wypowiedział się także showrunner serialu. "Chciałbym to zrobić, ale to naprawdę zależy od Showtime" – stwierdził Clyde Phillips, dodając, że nie ma konkretnego pomysłu na kontynuację, ale nie wyklucza serialu o dorosłym Harrisonie, którego w "Dexter: New Blood" zagrał Jack Alcott.

Dexter: New Blood – cały sezon na CANAL+ online

REKLAMA