Koniec serialu "Derry Girls", a potem jeszcze film? Twórczyni mówi, czy są jakieś szanse na kontynuację

"Derry Girls" (Fot. Channel 4)

Nie jesteście gotowi na pożegnanie się z ekipą "Derry Girls"? Twórczyni serialu nie wyklucza, że kiedyś możemy doczekać się filmu, w którym dziewczyny powrócą po latach.

"Derry Girls" powrócą z ostatnim, 3. sezonem już 12 kwietnia w Wielkiej Brytanii – przed nami jeszcze sześć odcinków. Serial pokochało wielu fanów i nic dziwnego, że jego twórczyni, Lisa McGee, jest pytana, czy istnieje choć cień szansy na jego kontynuację, choćby w postaci filmu.

Derry Girls – brytyjski serial powróci jako film?

Lisa McGee została zapytana o to podczas rozmowy z Radio Times. Na pytanie, czy po zakończeniu serialu powstanie film, odpowiedziała: "Kto wie!". Zaraz jednak rozwinęła swoją wypowiedź. Okazuje się, że film na chwilę obecną nie jest planowany, ale równocześnie showrunnerka nie jest przeciwna takiej opcji w przyszłości.

– Nigdy nie wiadomo, co stanie się w ciągu 10 lat, ale jako scenarzysta musisz wiedzieć, kiedy [historia] jest kompletna. Będę za nimi tęsknić, ale czuję, że doprowadziłam te postacie dokładnie tam, gdzie chciałam je doprowadzić.

derry girls koniec serialu film

"Derry Girls" (Fot. Channel 4)

Biorąc pod uwagę, że wiele seriali wraca pod postacią filmowych kontynuacji (jak chociażby Downton Abbey), zawsze możemy mieć nadzieję, że w przyszłości dziewczyny (i jeden chłopak) również powrócą na ekrany.

Na razie przed nami sześć nowych odcinków – tutaj zobaczycie zwiastun 3. sezonu "Derry Girls", ujawniona też została zabawna scena z siostrą Michael i wypożyczalnią wideo. Chociaż serial na Wyspach wraca 12 kwietnia, to w Polsce na premierę finałowej serii będziemy musieli poczekać. 3. sezon nie ma jeszcze polskiej daty premiery, ale poprzednie sezony pojawiały się na Netfliksie kilka miesięcy po zakończeniu emisji w Wielkiej Brytanii.

Derry Girls sezon 3 – premiera 12 kwietnia w UK

REKLAMA