Powstanie prequel "The Crown"? Serial zaraz się kończy, ale Netflix chce więcej historii o rodzinie królewskiej

"The Crown" (Fot. Netflix)

Podczas gdy ekipa "The Crown" szykuje się już do zdjęć do finałowego sezonu, w Netfliksie trwają rozmowy o przedłużeniu marki. Czy powstanie królewski prequel? O czym miałby być?

Rano brytyjskie tabloidy donosiły, że ekipa "The Crown" szuka swojej Kate Middleton, a po południu mamy kolejne wieści: według "The Daily Mail" (via Deadline) królewski serial Netfliksa może dostać własny prequel.

The Crown – powstanie prequel serialu Netfliksa?

Jak doniósł brytyjski brukowiec, Netflix i odpowiedzialne za "The Crown" studio produkcyjne Left Bank rozpoczęły wstępne rozmowy celem ustalenia, czy może powstać nowy serial. Nie ma w tym momencie żadnych konkretów, ale najprawdopodobniej byłby to prequel, opowiadający o rodzinie królewskiej w czasach przez I wojną światową albo wręcz w późnej epoce wiktoriańskiej.

Królowa Wiktoria była najdłużej panującą władczynią w Wielkiej Brytanii, dopóki kilka lat temu nie pobiła jej królowa Elżbieta II. Początki jej panowania możemy oglądać w serialu "Wiktoria" telewizji ITV, gdzie młodą władczynię gra Jenna Coleman. Jeśli w przeciekach jest choć trochę prawdy, to by znaczyło, że Netfliksa interesuje zupełnie inny okres jej rządów, prawdopodobnie już ich schyłek.

The Crown prequel serial netflix o czym

"The Crown" (Fot. Netflix)

Jak jednak zauważa Deadline, rozmowy są na bardzo wczesnym etapie i Netflix nie ma jeszcze konkretnego nowego pomysłu ani tym bardziej projektu. A sama informacja jest nieoficjalna i niepotwierdzona przez streamingowego giganta.

Pozostaje więc na razie skupić się na dwóch ostatnich sezonach "The Crown" – 5. sezon zobaczymy w listopadzie tego roku, z kolei sezon 6 rozpoczyna produkcję latem. Obecnie trwają castingi do pomniejszych ról, w tym także książąt Williama i Harry'ego oraz Kate Middleton, z którą William zaczął się spotykać w 2001 roku.

W 5. sezonie "The Crown" nie zobaczymy już Olivii Colman, Tobiasa Menziesa, Emmy Corrin i pozostałych odtwórców głównych ról z sezonów 3-4. Imelda Staunton ("Vera") zagra królową Elżbietę, Lesley Manville ("Mum") – księżniczkę Małgorzatę, a Jonathan Pryce ("Gra o tron") – księcia Filipa. W obsadzie są także m.in. Elizabeth Debicki ("Nocny recepcjonista") jako księżna Diana, Dominic West ("The Affair") jako książę Karol, Olivia Williams ("Odpowiednik") jako Camilla Parker-Bowles i Jonny Lee Miller ("Elementary") jako premier John Major.

The Crown – sezon 5 w listopadzie na Netfliksie

REKLAMA