"Miasto jest nasze" – zwiastun serialu HBO. Twórcy kultowego "The Wire" znowu zabierają nas do Baltimore

"Miasto jest nasze" (Fot. HBO)

Dostaliśmy nowy zwiastun serialu HBO "Miasto jest nasze" Davida Simona i dawnej ekipy "The Wire". Serial inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami i opowie o korupcji policji w Baltimore.

To już drugi zwiastun serialu limitowanego HBO "Miasto jest nasze" (poprzedni znajdziecie tutaj). Za serial odpowiadają David Simon i George Pelecanos, czyli twórcy kultowego "The Wire", którzy ponownie zabiorą nas do Baltimore. Serial opowie o korupcji policji w ostatnich latach, a jego premiera zaplanowana jest na 25 kwietnia w USA i dzień później w Polsce na HBO, a także na platformie HBO Max.

Miasto jest nasze – zwiastun miniserialu HBO

"Miasto jest nasze" oparty jest na książce dziennikarza Justina Fentona pt. "We Own This City: A True Story of Crime, Cops and Corruption". Serial pokaże nam działanie policji w latach dwutysięcznych i skandal korupcyjny nagłośniony w 2017 roku. Obejrzymy duże sukcesy i ostateczny upadek Baltimore Police Department's Gun Trace Task Force, odkryjemy korupcję i moralny upadek miasta, do którego doprowadziła polityka "zero narkomanii".

Opieranie sukcesów walki z przestępczością tylko na statystykach doprowadziło do tego, że utracono kontrolę nad oddziałem Gun Trace Task Force, co widzimy w zwiastunie, gdy policjanci z przesadną brutalnością traktują podejrzanych. Postacią centralną jest sierżant Wayne Jenkins (Jon Bernthal, "Punisher"), który odegra znaczącą rolę w sprawie przeciwko Gun Trace Task Force. Na ulicach pracował on z Danielem Herslem (Josh Charles, "Żona idealna"), gliniarzem znanym ze swojej brutalności.

Przeciwko działaniom Gun Trace Task Force wystąpi prokurator Nicole Steele (Wunmi Mosaku, "Kraina Lovecrafta") oraz agentka FBI Erika Jensen (Dagmara Domińczyk, "Sukcesja"), która prowadzi śledztwo federalne przeciwko policjantom z Baltimore. W zwiastunie słyszymy, jak mówi ona: "Ta wojna narkotykowa wiele usprawiedliwia".

W głównej obsadzie serialu znajdują się także Darrell Britt-Gibson, Rob Brown, Don Harvey, David Corenswet, Larry Mitchell, Ian Duff, Delaney Williams i Lucas Van Engen, a gościnnie pojawią się m.in. Treat Williams, Jermaine Crawford i Domenick Lombardozzi. Reżyserem całości jest Reinaldo Marcus Green ("King Richard").

Premiera Miasto jest nasze 26 kwietnia na HBO

REKLAMA