Jaka jest ulubiona scena Jonathana Banksa z "Better Call Saul"? Aktor stawia na pełen emocji monolog

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Jonathan Banks przez ponad dekadę wcielał się w rolę Mike'a Ehrmantrauta. Co o niej mówi, kiedy kończy się "Better Call Saul"? I jaka scena jest jego ulubioną? Wybór aktora wielu może zaskoczyć.

Niewielu aktorów może się pochwalić wieloletnią grą tej samej postaci w dwóch serialach i w dodatku oba zaliczając do udanych. Podczas uroczystej premiery 6. sezonu "Better Call Saul" Variety zapytało Jonathana Banksa o pożegnanie z rolą Mike'a Ehrmantrauta i o to, jaka była jego ulubiona scena do zagrania.

Better Call Saul – ulubiona scena Jonathana Banksa

Jonathan Banks grał Mike'a Ehrmantrauta przez ponad dekadę, najpierw w "Breaking Bad", a później w "Better Call Saul". Co mówi o swojej roli?

– Co za dar. Wiesz, ponownie, trudno nie zabrzmieć banalnie i ckliwie. Ale byłem bardzo szczęśliwy, od samego początku – czyli "Breaking Bad" – aż po sam koniec.

Po tylu latach aktor z pewnością miał do zagrania wiele niesamowitych scen, które pozwalały mu na wykorzystywanie swojego warsztatu. Pojawił się nie tylko w obu serialach, ale także w filmie "El Camino". Variety zapytało Jonathana Banksa, jaka scena po tym wszystkim jest jego ulubioną.

– Uwielbiam monolog o moim synu i jak on zginął. I to, że Mike czuje się odpowiedzialny za jego śmierć. Wiesz, Gordon Smith napisał ten monolog tak, że prawdziwą przyjemnością było mówić te słowa.

Aktor ma na myśli scenę z 6. odcinka 1. sezonu "Better Call Saul". Ta emocjonalna scena z pewnością nie była radosna do oglądania, ale z perspektywy aktora, nie ma nic lepszego, nic móc pokazać całe spektrum emocji. Dla widzów z kolei była to scena, która pozwoliła zrozumieć motywacje Mike'a i współczuć temu bohaterowi.

6 sezon "Better Call Saul" startuje 18 kwietnia w USA i 20 kwietnia na polskim Netfliksie. Całość będzie liczyć 13 odcinków, które zobaczymy w dwóch częściach. Amerykańska premiera drugiej części planowana jest na 11 lipca. I jak zapowiada jego współtwórca, Vince Gilligan, finałowy sezon może okazać się lepszy od "Breaking Bad".

Better Call Saul sezon 6 – premiera 20 kwietnia na Netfliksie

REKLAMA