Na jakim etapie są prace nad 4. sezonem "Sukcesji"? Scenarzystka zdradza, co teraz robi ekipa serialu

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Spodziewacie się 4. sezonu "Sukcesji" w tym roku? Szanse na to są niestety bardzo małe – scenarzystka i producentka zdradziła, na jakim etapie w tym momencie są prace.

"Sukcesja" kazała długo czekać na swój 3. sezon i niestety z 4. sezonem nie będzie inaczej. Ekipa hitowego serialu HBO jeszcze nie weszła na plan zdjęciowy.

Sukcesja sezon 4 – na jakim etapie są prace?

O postępie prac nad nowymi odcinkami poinformowała na Twitterze Georgia Pritchett. Producentka i scenarzystka "Sukcesji", w odpowiedzi na tweeta J. Smith-Cameron (serialowej Gerri) z przerobionym plakatem filmu "Straight Outta Compton", krótko napisała: "Prawie skończyliśmy pisanie 4. sezonu".

Wiadomość ta o tyle nie jest zaskoczeniem, że po zakończeniu emisji 3. sezonu twórcy i aktorzy przyznawali, że pisanie scenariusza jeszcze się nie zaczęło. W tym momencie scenarzyści kończą pracę i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to aktorzy zaczną zdjęcia w okolicach czerwca. A to oznacza, że szanse na premierę w tym roku są bardzo małe, realnym terminem jest raczej wiosna 2023 roku.

Jednocześnie wciąż nie ma pewności, ile sezonów "Sukcesji" jeszcze przed nami. Wiele wskazuje na to, że 5. sezon będzie ostatnim – sugerował to chociażby Brian Cox, serialowy Logan – w rozmowie z "GQ".

– Powiedziałbym, że być może jeszcze dwie serie i wydaje mi się, że na tym koniec. Ale to zależy i możemy mieć jeszcze tylko jedną serię. To zależy od tego, co czują scenarzyści. Wydaje mi się, że mamy nasz plan końcowy. Nie powiedzieli nam, jakie jest zakończenie, ale jest plan. Więc oni po prostu zmierzają w kierunku tego punktu końcowego, niezależnie od tego, czy zajmie to jedną czy dwie serie – powiedział aktor jesienią zeszłego roku.

Georgia Pritchett z kolei mówiła wcześniej, że pięć sezonów "Sukcesji" to maksimum i że ekipa już widzi dobre zakończenie na horyzoncie.

Sukcesja jest dostępna na platformie HBO Max

REKLAMA