Ile będzie sezonów "Sex Education"? Gwiazda serialu, Asa Butterfield, ma nadzieję na jeszcze kilka kolejnych

"Sex Education" (Fot. Netflix)

W "Sex Education" aktorzy prędzej czy później wyrosną ze swoich ról. Ile jeszcze sezonów zobaczymy, zanim się to stanie? Gwiazda serialu, Asa Butterfield, ma nadzieję na jeszcze kilka.

"Sex Education" jako serial o dorastaniu, związany jest bardzo mocno z możliwościami aktorów, wcielających się w licealistów. Zwyczajowo, aktorzy są starsi od swoich bohaterów i okno w którym mogą udawać uczniów liceum powoli zaczyna się kończyć. Asa Butterfield ma jednak nadzieję na jeszcze kilka sezonów.

Sex Education – ile sezonów będzie liczyć serial?

Asa Butterfield jest świadomy, że wiek jego i pozostałych osób z planu za niedługo stanie się przeszkodą. Podobnie jak wiek bohaterów, którzy kiedyś muszą zakończyć naukę liceum. W rozmowie z RadioTimes.com przyznał jednak, że nie spieszy mu się do zakończenia przygody z serialem.

– Nie wiem, jak długo będą chcieli, żebyśmy to robili. Wiem, że nikt nie chce, żeby [serial] trwał w nieskończoność, bo to opowieść o dorastaniu i w końcu oni muszą dorosnąć. Nie możemy wiecznie [tylko] dorastać, bo wtedy gdzie jest zakończenie? Gdzie jest rozwiązanie? Więc "nie wiem" jest moją odpowiedzią. Musimy zaczekać i się przekonać. Uwielbiam ten serial i wszystkich zaangażowanych – aktorów i ekipę filmową – mamy razem masę dobrej zabawy. Więc świetnie się bawię i nie spieszy mi się, by odejść.

sex education ile jeszcze sezonów

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Asa Butterfield nie tylko nie jest w stanie przewidzieć, jak długo potrwa serial, ale także nie wie, co może wydarzyć się dalej. Jak przyznaje, wielokrotnie próbował i zawsze scenarzyści go zaskakiwali.

– Zawsze jestem zaskoczony przez scenarzystów i to, na co wpadają w każdym z sezonów, więc naprawdę nie próbuję przewidywać niczego, bo zawsze jestem w błędzie.

Co ciekawe, jego koleżanka z planu, Aimee Lou Wood uważa, że serial zbliża się już do końca. 3. sezon pozostawił nas z niemałymi zwrotami akcji. Maeve (Emma Mackey) zdecydowała się wyjechać do szkoły zza granicą, a Jean (Gillian Anderson) odkryła, że ojcem jej dziecka wcale nie jest Jacob (Mikael Persbrandt).

Jednak na rozwiązanie tych wątków przyjdzie nam jeszcze poczekać. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że ekipa dopiero w kwietniu ma wejść na plan 4. sezonu serialu. Na premierę nowego sezonu prawdopodobnie więc poczekamy do 2023 roku.

Sex Education jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA