Jak powstała scena otwierająca 6. sezon "Better Call Saul"? Zadbano o wszelkie szczegóły – poznajcie kulisy

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Idealna synchronizacja sekwencji otwierającej 6. sezon "Better Call Saul" nie była zbiegiem szczęśliwego przypadku podczas montażu. Operator filmowy Marshall Adams zdradził kulisy jej kręcenia.

Czasami najlepsze filmowe sceny to te zaimprowizowane. Innym razem na ich doskonałość składa się dokładne planowanie. Tak było w przypadku sekwencji otwierającej 6. sezon "Better Call Saul", gdzie przenieśliśmy się do przodu w czasie i oglądaliśmy, jak ekipa od przeprowadzek wynosiła rzeczy z domu Saula (Bob Odenkirk). W rozmowie z IndieWire operator Marshall Adams ujawnił kulisy jej kręcenia.

Better Call Saul sezon 6 – nietypowa scena otwarcia

Marshall Adams powiedział, że wszystko od początku było zaplanowane w najmniejszych detalach. Aby uzyskać wrażenie płynności, lekkości czy wręcz pewnego rodzaju baletu, ekipę od przeprowadzek zagrał prawdziwy zespół taneczny.

– [Reżyser] Michael [Morris] oraz pierwszy asystent reżysera Rich Sickler mieli ten pomysł, by zatrudnić grupę taneczną do tej sekwencji. Więc to wszystko są członkowie jednej grupy tanecznej i oni praktycznie nadawali rytm. Ćwiczyliśmy to całą niedzielę, planując dokładnie te wszystkie ujęcia, zanim reszta ekipy przyszła w poniedziałek i zaczęliśmy [to kręcić] w poniedziałek i wtorek. A oni trafiali w rytm, w moment, dokładnie tak, jak chciał Michael.

A jakie znaczenie fabularne ma ta scena? Współtwórca "Better Call Saul" Peter Gould w rozmowie z The Hollywood Reporter powiedział, że chciano pokazać, jak wyglądało życie Saula Goodmana poza biurem.

– To trochę "Bulwar zachodzącego słońca", trochę "Obywatel Kane". Zawsze zastanawialiśmy się, jak wygląda życie Saula poza biurem. W pewnym momencie myśleliśmy, że może on po prostu na koniec dnia ściąga przebranie Saula Goodmana. Idzie do domu, zakłada czarny golf, gotuje sobie organiczne jedzenie i siada do obiadu z rodziną. Kto wie?

Myślę, że dostaliśmy zapowiedź, która mówi, że ten gość żyje jako Saul Goodman 24/7 i tak naprawdę maska stała się człowiekiem. Jest takie stare powiedzenie – uważaj, kogo udajesz, bo się w niego zamienisz. Czy to jest przeznaczenie tego gościa? Udaje, że jest szumowiną i zdecydowanie się nią staje, ale czy jest dla niego jakaś nadzieja?

Początkowa sekwencja zaskoczyła widzów, nie tylko swoją idealną synchronizacją, ale przede wszystkim brakiem Gene'a. Do tej pory każdy sezon otwierały czarno-białe ujęcia z przyszłości Saula, które wraz z kolejnymi sezonami zaczęły się układać we własną historię. Dlaczego to zmieniono? Tutaj znajdziecie komentarz twórców.

Całość 6. sezonu "Better Call Saul" będzie liczyć 13 odcinków, które zobaczymy w dwóch częściach. Obecnie możemy oglądać część pierwszą, której kolejne odcinki pojawiają się co tydzień na Netfliksie. Amerykańska premiera drugiej części planowana jest na 11 lipca. Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją premierowych odcinków finałowego sezonu "Better Call Saul".

Better Call Saul sezon 6 – nowe odcinki we wtorki na Netfliksie

REKLAMA