"Schody" – zwiastun i polska data premiery serialu HBO Max. Colin Firth kontra oskarżenie o morderstwo żony

"Schody" (Fot. HBO Max)

Jaką tajemnicę kryją "Schody"? HBO Max zaprezentowało pełen zwiastun serialu, który pokaże prawdziwą historię Michaela Petersona, pisarza oskarżonego o zamordowanie swojej żony.

W 2004 powstał dokument true crime, który przedstawił widzom na całym świecie tragedię rodziny Petersonów. Składający się z ośmiu odcinków serial "Schody" od HBO Max to jego fabularyzowana adaptacja. Pierwsze trzy odcinki trafią na HBO Max 6 maja, kolejne będą emitowane co tydzień. Pokazano już zdjęcia z serialu, a teraz doszedł do tego pełen zwiastun.

Schody – Colin Firth w trailerze serialu HBO Max

"Myślę, że nie ma wielu rodzin jak nasza. Za Petersonów" – słyszymy na samym początku zwiastuna. Dalej jednak widzimy, że rodzinna sielanka Petersonów szybko dobiegnie końca. Serial przedstawi prawdziwą historię Michaela Petersona (Colin Firth, "Jak zostać królem"), pisarza oskarżonego o zamordowanie swojej żony Kathleen (Toni Collette, "Niewiarygodne") – mężczyzna zarzekał się, że przyczyną jej śmierci był jednak upadek ze schodów. W zwiastunie widzimy, jak wydarzenia tamtej nocy powoli zaczynają rozdzierać rodzinę Petersonów, gdy Michael zostaje postawiony przed sądem, a on i dzieci Kathleen są zmuszeni do wyboru strony.

Serial ma pokazać ostatnie chwile Kathleen, której śmierć nagrywano na kilka różnych sposobów. Zobaczymy również nawiązanie do popularnej teorii o sowie, która według niektórych miała przyczynić się do śmierci kobiety.

W obsadzie serialu znajdują się jeszcze Sophie Turner ("Gra o tron") jako Margaret Ratliff, jedna z adoptowanych córek Michaela Petersona, Michael Stuhlbarg ("Your Honor") jako David Rudolf, adwokat Petersona, a także m.in. Justice Leak ("For All Mankind"), Rosemarie DeWitt ("Małe ogniska"), Patrick Schwarzenegger ("Moxie"), Vincent Vermignon ("Luther"), Odessa Young ("Bastion"), Parker Posey ("Zagubieni w kosmosie") i Juliette Binoche ("Czekolada", "Angielski pacjent").

Showrunnerami "Schodów" są Maggie Cohn i Antonio Campos ("Diabeł wcielony"), który wyreżyserował także sześć odcinków z ośmiu.

Schody – premiera serialu 6 maja na HBO Max

schody serial hbo max zwiastun kiedy premiera

REKLAMA