Ellen Pompeo po latach broni Katherine Heigl. "Teraz byłaby bohaterką" – mówi o koleżance z "Chirurgów"

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Ellen Pompeo po latach stanęła w obronie dawnej koleżanki z "Chirurgów", Katherine Heigl. Chodzi o powszechnie krytykowaną wówczas wypowiedź Katherine Heigl o długich godzinach pracy.

Gdy w 2009 Katherine Heigl poskarżyła się w programie "Late Show With David Letterman" na nieludzkie, 17-godzinne dni zdjęciowe na planie serialu "Chirurdzy", została określona jako diwa i niewdzięcznica. Po latach, Ellen Pompeo w swoim podcaście "Tell Me with Ellen Pompeo" broni koleżanki z planu (via Deadline).

Chirurdzy – Ellen Pompeo broni Katherine Heigl

Ellen Pompeo wypowiedziała się w obronie Katherine Heigl podczas rozmowy z inną aktorką z obsady "Chirurgów", Kate Walsh. Pompeo powiedziała, że krytyka trudnych warunków i godzin pracy pokazała, jak Katherine Heigl wyprzedzała swoje czasy.

– Pamiętam, jak Heigl powiedziała coś w talk-show o szalonych godzinach pracy, w jakich pracowaliśmy. Ona miała 100% racji. Gdyby powiedziała to teraz, byłaby totalną bohaterką. Ale ona wyprzedzała [ówczesne] czasy. Wygłosiła oświadczenie o naszych szalonych godzinach i oczywiście, uderzmy kobietę, nazwijmy ją niewdzięczną. Kiedy prawdą jest, że była w 100% szczera i to co powiedziała, było całkowicie zgodne z rzeczywistością, a ona była cholernie odważna, mówiąc to, mówiąc prawdę. Ona nie kłamała.

Całe wydarzenie miało miejsce podczas promocji filmu, "Brzydka prawda". W rozmowie z Davidem Lettermanem Katherine Heigl powiedziała: "Zamierzam to powtarzać i mam nadzieję, że ich to zawstydzi". Zaznaczała, że praca w takich warunkach jest dla niej i dla jej kolegów "okrutna i podła".

Reakcja środowiska była natychmiastowa i do Katherine Heigl natychmiast przylgnęło, że jest "niewdzięczną aktorką". Katherine Heigl opuściła serial "Chirurdzy" w 2010 roku. Z kolei tuż przed wywiadem, w 2008 roku odmówiła zgłoszenia jej nominacji do nagrody Emmy, argumentując: "Nie czuję, bym dostarczyła w tym roku materiału, zasługującego na nominację Emmy".

Katherine Heigl po latach poparła także protesty IATSE (International Alliance of Theatrical Stage Employees), którzy w zeszłym roku walczyli o lepsze warunki pracy. Na swoim Instagramie napisała długie oświadczenie, odwołując się do tego, jak potraktowano ją na planie "Chirurgów".

Tymczasem "Chirurdzy" powrócili z drugą połową 18. sezonu, a jego finał będzie zarazem 400. odcinkiem. Serial ma już zamówienie na kolejny, 19. sezon. Ostatnio wokół serialu pojawiły się też kontrowersje, bo okazało się, że jedna ze scenarzystek prawdopodobnie sfingowała własną historię medyczną i wpisała ją do serialu.

Chirurdzy sezon 18 – kolejne odcinki we środy na kanale FOX

REKLAMA