4. sezon "Wiedźmina" już jest pewny? Reżyser serialu zdradza, na jakim etapie są prace nad kolejną serią

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Podczas gdy ekipa filmowa "Wiedźmina" pracuje na planie, już teraz trwają wstępne prace nad scenariuszem do sezonu 4. Reżyser Stephen Surjik dzieli się wrażeniami z planu.

"Wiedźmin" to jeden z najpopularniejszych seriali Netfliksa – nic więc dziwnego, że pomimo braku formalnego zamówienia na 4. sezon ekipa już zabiera się za jego tworzenie. Reżyser Stephen Surjik zdradził, jak wyglądają kulisy prac nad serialem.

Wiedźmin – prace nad scenariuszem 4. sezonu

Obecnie trwają zdjęcia do 3. sezonu "Wiedźmina". Ekipa przeniosła się do studia w Wielkiej Brytanii, po tym jak nakręciła część zdjęć w Słowenii, Chorwacji i we Włoszech. Zdjęcia odbywają się pod okiem reżysera Stephena Surjika, który odpowiada za dwa pierwsze odcinki 3. sezonu. W rozmowie z Brigade Radio reżyser zdradził, że już teraz trwają początkowe prace nad scenariuszem do 4. sezonu hitu Netfliksa (via ComicBook).

– Scenarzyści i producenci już rozplanowali 4. sezon. O, tak. Nie wiem, czy jestem częścią tego planu, ale przynajmniej powiedzieli mi, że to zrobili.

Stephen Surjik wypowiedział się także bardzo ciepło o Henrym Cavillu i o tym jak wysokiej klasy jest on aktorem, a także o niebezpiecznej pracy nad 2. sezonem w szczycie pandemii. Podczas gdy ekipa pracuje w studiu filmowym, kolejna reżyserka, Gandja Monteiro, poszukuje obecnie odpowiednich miejsc do kręcenia na terenie Walii (via Redanian Intelligence).

W międzyczasie ujawniono kolejnych aktorów, którzy dołączyli do obsady. Poznaliśmy m.in. serialową Milvę (Meng'er Zhang, "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni") i Mistle (Christelle Elwin, "Half Bad", "Bloods"), w obsadzie znalazł się też Robbie Amell ("Upload") w roli elfa.

Jak zapowiedziała showrunnerka Lauren S. Hissrich, 3. sezon "Wiedźmina" ma pokazywać wydarzenia z książki "Czas pogardy" Andrzeja Sapkowskiego – przy czym możemy śmiało założyć, że fabuła serialu znacząco wyjdzie poza ten tom. Zdjęcia już się rozpoczęły i mają potrwać do września 2022 roku. Premiera prawdopodobnie w 2023 roku.

Wiedźmin jest dostępny na platformie Netflix

REKLAMA