"Rozdzielenie" to nie koniec tajemnic. Polecamy 10 innych seriali, w których nic nie jest oczywiste

"Rozdzielenie" (Fot. Apple TV+)

1 2 3

Od nietypowego punktu wyjścia, przez pełną twistów historię, po rodzący kolejne pytania finał. "Rozdzielenie" to serial jedyny w swoim rodzaju, ale nie tylko o nim można tak powiedzieć.

Jeśli oglądaliście już "Rozdzielenie" od Apple TV+, czyli jedną z najlepszych serialowych nowości tego roku, na pewno macie mnóstwo pytań po finale. Na odpowiedzi trzeba jednak będzie trochę poczekać, dlatego polecamy dziesiątkę innych, mniej lub bardziej podobnych tytułów, które łączy sposób, w jaki zaskakują widza na każdym kroku, zmuszając go do wysilenia szarych komórek i rozmyślania o fabularnych zawiłościach na długo po seansie.

Black Mirror (dostępne na Netfliksie)

Rozdzielenie podobne seriale

"Black Mirror" (Fot. Channel 5)

Skojarzenia z "Black Mirror" nasuwają się przy "Rozdzieleniu" same. O ile jednak w historii pracowników Lumon Industries nowa technologia jest kołem zamachowym dla bardziej skomplikowanej fabuły, w poszczególnych odcinkach antologii autorstwa Charliego Brookera to właśnie technologiczne cuda stanowią główną atrakcję, a najczęściej również zagrożenie. Przedstawiane w "Black Mirror" cyfrowe dystopie potrafiły kiedyś wyprzedzać swoje czasy, a nawet przewidywać przyszłość, dziś natomiast nieustannie wzbudzają wielkie emocje (nie zawsze negatywne) i prowokują do dyskusji. Z jakością zwłaszcza wśród późniejszych odsłon serii bywa różnie, ale najlepsze (m.in. "San Junipero" czy "The Entire History of You") to już klasyka telewizji, a całość wciąż jest serialem, który po prostu trzeba znać.

Mr. Robot (dostępny na Netfliksie, HBO Max, Viaplay i Prime Video)

Rozdzielenie podobne seriale lista

"Mr. Robot" (Fot. USA Network)

Poznajcie Elliota Aldersona (Rami Malek), specjalistę od cyberbezpieczeństwa i genialnego hakera, który dołącza do prowadzonej przez niejakiego Pana Robota (Christian Slater) grupy haktywistów znanej jako fsociety. Ich cel? Obalić równie potężną, co złowrogą korporację E Corp. Sprawa jest jednak o tyle trudna, że Elliot ma masę własnych problemów, na czele z fobią społeczną i depresją. "Mr. Robot", wielokrotnie nagradzany serial autorstwa Sama Esmaila to niezwykły miks rzeczy, które już gdzieś widzieliśmy, ale które tutaj tworzą całkiem nową jakość. Wciągająca, pełna zwrotów akcji i gierek z widzami produkcja to nie tylko świetna zabawa, ale i jeden z najlepszych telewizyjnych portretów psychologicznych, jakie widzieliśmy – zdecydowanie warto przekonać się o tym samemu.

Westworld (dostępny na HBO Max)

Seriale podobne do Rozdzielenia co warto obejrzeć

"Westworld" (Fot. HBO)

Serial dla tych, którzy szczególnie lubią rozwiązywać zagadki i wyławiać podrzucane przez twórców wskazówki. W "Westworld", produkcji HBO autorstwa Jonathana Nolana i Lisy Joy, znajdziecie ich całe mnóstwo, trafiając do istnego fabularnego labiryntu. Jego główną atrakcją jest tytułowy futurystyczny park rozrywki, którego goście mogą pobawić się w Dziki Zachód w towarzystwie do złudzenia przypominających ludzi maszyn, tzw. hostów. Zabawa ma jednak swoje granice i poważne konsekwencje, gdy sztuczna inteligencja zaczyna wykształcać ludzką świadomość. "Westworld" bywa przesadzony i zaplątany w filozoficznych rozważaniach, ale nadrabia kinowym rozmachem i znakomitą obsadą (m.in. Evan Rachel Wood, Anthony Hopkins, Jeffrey Wright), będąc jedną z głośniejszych telewizyjnych produkcji ostatnich lat.

1 2 3
REKLAMA