Jason Bateman zapowiada słodko-gorzki finał serialu "Ozark". Czy Byrde'owie ujdą z życiem i unikną kary?

"Ozark" (Fot. Netflix)

Czy rodzina Byrde'ów znajdzie w końcu swoje szczęśliwe zakończenie? Gwiazda serialu "Ozark", Jason Bateman zapowiada słodko-gorzki finał serialu. Co nas czeka?

Już 29 kwietnia zobaczymy finałowy sezon serialu "Ozark" i dowiemy się, jak zakończyła się historia Wendy i Marty'ego Byrde'ów (Laura Linney i Jason Bateman) oraz co zrobi Ruth Langmore (Julia Garner) po dramatycznych wydarzeniach z poprzedniej części. Rąbka tajemnicy uchylił sam Bateman.

Ozark sezon 4B – słodko-gorzki finał serialu

W programie "Good Morning America" Jason Bateman w odpowiedzi na pytanie, jak fani zareagują na finałowe odcinki, pochwalił osoby stojące za całym serialem i pomysłem na niego. Zapowiedział też, że czeka nas słodko-gorzkie zakończenie.

– Mam nadzieję, że spodoba się im [widzom] to, co zrobił ten niesamowity zespół scenarzystów, zamykając wiele luźnych wątków i postaci, i odpowiadając na ostatecznie na pytanie: "czy Byrde'om powinno to ujść na sucho, a jeżeli nie, to jak za to zapłacą?". Więc staraliśmy się stworzyć słodko-gorzkie zakończenie, dobre zakończenie, ale z małym pytaniem: "cóż, czy to na pewno szczęśliwy koniec?". Mam nadzieję, że to dobry teaser.

W podobnym tonie Jason Bateman wypowiedział się w programie "The Tonight Show with Jimmy Fallon".

– Mam nadzieję, że widzowie pomyślą: "o, oni znaleźli równowagę, to jest szczęśliwe zakończenie – ale nie do końca".

Takie podejście zapowiadał już jakiś czas temu showrunner serialu, Chris Mundy w rozmowie z Deadline (via ComicBook):

– Myślę, że po raz pierwszy Marty i Wendy będą w końcu w miarę zgadzać się ze sobą. Ruth będzie w opozycji do nich, a każde będzie musiało przemyśleć, jak chcą, żeby wyglądało ich życie. Po raz pierwszy będą podejmować decyzje nie tylko w odpowiedzi na szaleństwo, które ich otacza, więc poczujemy to, jak finał serialu został podbudowany. Ale mam nadzieję, że kiedy tego doświadczycie, to będziecie nadal zaskakiwani.

W niedawnych wywiadach aktorzy i showrunner podkreślali także, jak ważna będzie odpowiedź na pytanie: czym jest rodzina. Akcja sezonu 4B zacznie się zaraz po tym, jak zginął kuzyn Ruth Langmore i jest szansa, że szybko dowiemy się, czy dziewczyna zdecyduje się dokonać zemsty.

Ozark sezon 4B – premiera 29 kwietnia na Netfliksie

REKLAMA