Sprawy rodzinne i ważne wybory w finałowym sezonie "Ozark". Co jeszcze zapowiada ekipa serialu?

"Ozark" (Fot. Netflix)

Finałowe odcinki "Ozark" mają być nie tylko pełne akcji, ale także ważnych decyzji bohaterów. Jak obiecuje showrunner serialu, każda z nich będzie miała znaczenie. Co czeka bohaterów?

Showrunner serialu "Ozark", Chris Mundy, obiecuje, że w finałowych odcinkach stawki tylko wzrosną, a bohaterowie będą podejmowali szereg ważnych wyborów i decyzji, mających bezpośredni wpływ na przebieg wydarzeń. Już sam zwiastun pokazywał nam, że akcja serialu przybierze jeszcze bardziej dramatyczne tony.

Ozark sezon 4B – ważne wybory i sprawy rodzinne

Podczas panelu Contenders TV zorganizowanego przez Deadline Chris Mundy podkreślił, że "wybór" i "rodzina" to motywy, które przyświecają sezonowi 4B.

– Druga połowa sezonu tak naprawdę jest o aktywnym podejmowaniu decyzji. Czy Marty i Wendy naprawdę chcą pozostać razem, czy dzieci naprawdę chcą być częścią tej rodziny... Więc to wszystko wszystko zatacza kręgi wokół rodziny samej w sobie i tego, do czego [bohaterowie] są zdolni, by pozostać razem i czy to jest dobry czy zły wybór.

Już we wcześniejszych wywiadach Chris Mundy mówił bardzo dużo o znaczeniu rodziny w finałowych odcinkach serialu.

– Jeśli chodzi o ton, zamierzamy zagłębić się bardziej w rodzinę i ich więzi. Czy rodzina jest ostateczną więzią? A przyjaźń? A małżeństwo? W którym momencie pozostanie dalej na miejscu jest niemal niezdrowe, nawet jeśli kogoś kochasz?

ozark sezon 4b finałowe odcinki o czym

"Ozark" (Fot. Netflix)

Laura Linney (Wendy), podobnie jak Chris Mundy, podkreśla, jak ważne w finale są więzi rodzinne.

– To, co bardzo lubię w tym sezonie, to [pokazanie, jak] rodziny stają się zamknięte w sobie. Byrde'owie, rodzina Navarro, Langmore'owie – dostajemy wgląd w te trzy różne kultury, różne rodziny, które radzą sobie z podobnymi problemami dotyczącymi przetrwania, potrzeb, chciwości... i zobaczenie, jak radzą sobie z tym wszystkim oddzielnie, jako jednostki rodzinne, jest naprawdę interesujące.

Jason Bateman (Marty) z kolei pochylił się nad swoim bohaterem i jego przemianą.

– [Marty] zawsze czuł się trochę mądrzejszy, niż [faktycznie] był. Jakby zdobywał trochę mądrości z każdym odcinkiem, ale nigdy na tyle, by wyciągnąć ich wszystkich z tego w kolejnym odcinku. I teraz, na końcu myślę, że on zrobił się wystarczająco mądry albo wystarczająco etyczny, żeby z tym skończyć, ale nie sądzę, że on i jego rodzina znajdują się w miejscu, w którym myślał, że się znajdą, a to zmusiło go do pokory.

Raczej nie ma wątpliwości, że nie wszyscy przeżyją finał "Ozark". Jednak co ciekawe, fani nastawiają się, że Ruth (Julia Garner) przetrwa całą zawieruchę, która nas czeka, a być może nawet powstanie spin-off o Ruth.

Ozark sezon 4B – premiera 29 kwietnia na Netfliksie

REKLAMA