"The Essex Serpent" – zwiastun serialu Apple TV+. Tom Hiddleston i Claire Danes kontra tajemnice i pożądanie

"The Essex Serpent" (Fot. AppleTV+)

Mała wyspa, pożądanie, religia oraz mityczny potwór – to i jeszcze więcej zapowiada zwiastun "The Essex Serpent". Zobaczcie, jak prezentują się Tom Hiddleston i Claire Danes.

Już w maju platforma Apple TV+ zaprosi nas do małej wioski w Essex. "The Essex Serpent" to ekranizacja dziejącej się w wiktoriańskiej Anglii książki Sarah Perry o tym samym tytule. Niedawno pokazano pierwsze zdjęcia, a teraz pojawił się zwiastun.

The Essex Serpent – zwiastun serialu Apple TV+

Główną bohaterką jest młoda wdowa o imieniu Cora (Claire Danes, "Homeland"),  która po uwolnieniu się z pełnego przemocy małżeństwa przenosi się z Londynu do małej wioski w Essex. Tam zaczyna się interesować miejscowym przesądem o powrocie mitycznego stwora znanego jako Essex Serpent i nawiązuje tam zaskakującą więź z wiejskim pastorem, Willem (Tom Hiddleston, "Loki"). Kiedy dochodzi do tragedii, miejscowi oskarżają ją, że to ona przyciągnęła stwora.

W zwiastunie widzimy, jak bohaterowie przemierzają zamglone krajobrazy, przesiadują w bibliotece i prowadzą dyskusje o bluźnierstwach i mitach w wiktoriańskiej Anglii. Zasugerowano też, że zaangażują się w niedozwolony romans.

U boku Hiddlestona i Dense wystąpią także m.in. Clémence Poésy ("The Tunnel") jako żona Willa, Hayley Squires ("Collateral") jako Martha oraz Frank Dillane ("Fear the Walking Dead") jako Luke Garrett. Serial reżyseruje Clio Barnard ("The Selfish Giant"), a główną scenarzystką jest Anna Symon ("Deep Water").

Pierwsze dwa odcinki trafią na platformę Apple TV+ 13 maja, kolejne będą pokazywane co tydzień.

The Essex Serpent – premiera 13 maja na Apple TV+

REKLAMA