Sydney Sweeney była przekonana, że Cassie umrze w 2. sezonie "Euforii". Gwiazda zdradza, o jaką scenę chodzi

"Euforia" (Fot. HBO)

2. sezon "Euforii" był pełen trudnych momentów dla bohaterki Sydney Sweeney. Aktorka była przekonana, że jedna ze scen doprowadzi do śmierci Cassie – oto dlaczego.

Sydney Sweeney wielokrotnie wspominała, że wątek Cassie w 2. sezonie "Euforii" naprawdę ją zaskoczył. Twórca serialu zafundował postaci istny rollercoaster – działo się wiele, a aktorka była pewna, że jej bohaterka nie przeżyje jednej ze scen.

Euforia sezon 2 – Sydney Sweeney była pewna, że Cassie umrze

W podkaście Entertainment Weekly’s Awardist aktorka nawiązała do sceny z początku 2. sezonu, w którym Cassie i Nate (Jacob Elordi) jadą razem samochodem i piją alkohol. Chłopak w pewnym momencie przyspieszył do niebezpiecznej prędkości, a bohaterka początkowo była przerażona, ale po chwili wychyliła się przez okno bez zapiętych pasów.

Sydney Sweeney zdradziła, że gdy po raz pierwszy przeczytała scenariusz była pewna, że to już koniec jej przygody z serialem i pożegnamy postać Cassie.

– Myślałam, że Sam [Levinson, twórca serialu] mnie zabije. Myślałem, że zostanę zabita. A to, że wisiałam [wychylona] przez okno, to tak naprawdę było moim pomysłem. To było przypadkowe i bardzo pod wpływem chwili. Ale kiedy to przeczytałam, pomyślałam, że Cassie zginie. I byłam naprawdę załamana. Ale potem przerodziło się to w ten dziwnie zmysłowy, niebezpieczny związek między tymi dwiema postaciami. I stało się to tym, czym się stało.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Vogue (@voguemagazine)

Aktorka nie ukrywa, że "Euforia" jest jednym z jej wymarzonych projektów – w rozmowie z Vogue podkreśliła, że dzięki roli Cassie ma możliwość rozwijać się jako aktorka.

– Dla mnie jako aktorki to rola marzeń. Mogę sięgnąć w głąb siebie i dotrzeć do satysfakcjonujących miejsc pod względem twórczym. Sam [Levinson] jest niesamowitym twórcą, ponieważ pozwala tym postaciom dotrzeć do tych miejsc, których ludzie boją się dotknąć, ale nie on. Możliwość wprowadzenia tego w życie i wpłynięcia na tak ogromną publiczność jest niesamowita.

Co czeka Cassie w 3. sezonie serialu? Sydney Sweeney ma nadzieję, że Cassie pozna swoją mroczną stronę. Na nowe odcinki będziemy musieli jednak poczekać – na razie nie wiadomo nawet, kiedy ekipa wróci na plan.

Euforia jest dostępna na platformie HBO Max

REKLAMA