Czy jest szansa na trzeci film "Downton Abbey"? Twórca brytyjskiej serii tłumaczy, od czego to zależy

"Downton Abbey: Nowa epoka" (Fot. Focus Features)

Podczas gdy czekamy na drugi film o rodzinie Crawleyów już rodzą się pytania, czy mamy szansę zobaczyć jeszcze jeden. Twórca serii, Julian Fellowes odpowiada, czy jest taka możliwość.

Już 6 maja zobaczymy drugą filmową kontynuację serialu "Downton Abbey". Film "Nowa epoka" zabierze nas i rodzinę Crawleyów do Francji. Czy to będzie nasze ostatnie spotkanie? A może jest szansa na kontynuację? Julian Fellowes odpowiada.

Downton Abbey – czy jest szansa na trzeci film?

W rozmowie z Radio Times twórca "Downton Abbey" powiedział, jakie są szanse, by filmowe kontynuacje serialu stały się trylogią. Fellowes przyznał, że docierają do niego informacje o chęci widzów na oglądanie dalszych historii rodziny Crawleyów.

– Nigdy nie wiesz, czy [ludzie] zechcą więcej. Po każdym sezonie, po pierwszym filmie i teraz po drugiej części, za każdym razem mówiłem, że to chwytające za serce pożegnanie z tymi ludźmi... a potem wracaliśmy ponownie. Ludzie mówią o sztukach teatralnych i kolejnych filmach, ale myślę, że to się wyklaruje – jeżeli będzie mocne zapotrzebowanie i to będzie to, co ludzie chcą, nie będę z tym walczył.

Pierwszy film z serii zarobił 200 mln dolarów. Jeżeli drugi okaże się równie dużym sukcesem, szanse na powstanie trzeciej części będą bardzo duże.

downton abbey 3 film

"Downton Abbey: Nowa epoka" (Fot. Focus Features)

Niedawno w podobnym tonie wypowiedziała się Michelle Dockery (grająca Lady Mary). Aktorka powiedziała, że tak długo, jak ludzie będą chcieli to oglądać, ona z radością powróci na plan.

– Wydaje mi się, że tak długo, jak jest [na to] zapotrzebowanie. Wydaje się, że publiczność wciąż chce oglądać więcej Downton. Kocham to, uwielbiam grać Mary, więc zobaczymy.

A co czeka bohaterów "Downton Abbey" w najbliższym czasie? W filmie "Nowa epoka" zobaczymy ich dziewięć miesięcy po wydarzeniach z pierwszego filmu, a fabuła przeniesie się do Francji, gdzie – ku zaskoczeniu wszystkich – Lady Violet weszła w posiadanie willi. Gdy większość rodziny wyjedzie na Lazurowe Wybrzeże, Lady Mary pozostanie w domu i ugości ekipę filmową z hollywoodzkim reżyserem Jackiem Barberem (Hugh Dancy) na czele.

Downton Abbey: Nowa epoka od 6 maja w kinach

REKLAMA