Twórcy "The Crown" szukają księżnej Kate, a fani mają swoją propozycję. To aktorka znana z "Normalnych ludzi"

"Normalni ludzie" (Fot. BBC)

Trwają intensywne prace nie tylko nad piątym, ale i 6. sezonem "The Crown". Właśnie ogłoszono, że ruszyły castingi do roli księżnej Kate, a fani i media mają już mocną kandydatkę.

5. sezon "The Crown"  ma trafić na Netfliksa w listopadzie, tymczasem twórcy serialu już pracują nad finałową serią. Obecnie poszukiwani są aktorzy do ról Williama i Harry'ego – teraz oficjalnie ogłoszono także casting do roli księżnej Kate. Nie trzeba było długo czekać na odzew ze strony fanów, którzy zalewają social media propozycjami.

The Crown – kto zagra 18-letnią Kate Middleton? 

Jak donosi Variety, oficjalnie rozpoczęto poszukiwania "młodej i wyjątkowej aktorki", najlepiej w wieku ok. 18 lat. Biorąc pod uwagę, że książę William i Kate Middleton zaczęli spotykać się w 2001 roku, kiedy oboje studiowali na University of St Andrews w Szkocji, to właśnie w te ramy czasowe zostanie wpisana akcja finałowego sezonu.

Zarówno fani jak i media rozpoczęli typowanie kandydatek – wiele mówi się zwłaszcza o Daisy Edgar-Jones, która zachwyciła rolą Marienne w serialu "Normalni ludzie". Wiele osób wskazuje również na podobieństwo aktorki do młodej księżnej. Edgar-Jones pojawiła się niedawno w programie "Today", gdzie zapytano ją o to, czy chciałaby zagrać w serialu Netfliksa.

– O mój Boże, to jest pierwszy raz, kiedy o tym słyszę. Fajnie. To znaczy, nie odmówiłabym – odpowiedziała.

W propozycjach przewijają się również takie nazwiska jak Lily Collins ("Emily w Paryżu) czy Allison Williams ("Dziewczyny"). Zanim jednak zobaczymy w serialu historię Kate i Williama, przed nami 5. sezon "The Crown", który będzie rozgrywać się w latach 90., pokazując rodzinę królewską przed i tuż po śmierci księżnej Diany (Elizabeth Debicki). Twórcy zapowiedzieli, że poruszą temat kontrowersyjnego wywiadu Diany dla BBC.

W 5. sezonie serialu wystąpią m.in. Imelda Staunton ("Vera") jako królowa Elżbieta, Lesley Manville ("Mum") jako księżniczka Małgorzata, Jonathan Pryce ("Gra o tron") jako książę Filip, Dominic West ("The Affair") jako książę Karol, Olivia Williams ("Odpowiednik") jako Camilla Parker-Bowles i Jonny Lee Miller ("Elementary") jako premier John Major. Niedawno pojawiły się również nieoficjalne doniesienia o prequelu "The Crown".

The Crown – sezon 5 w listopadzie na Netfliksie

REKLAMA