Jakie nowe seriale zobaczymy w tym tygodniu? "Schody", "Rdza", "Clark", "Pentawerat" i inne premiery

"Schody" (Fot. HBO Max)

W tym tygodniu czekają nas serialowe premiery na HBO Max, CANAL+ i Netfliksie. Wśród nich fabularna wersja "Schodów", "Rdza" z Jeffem Daneilsem i szwedzka produkcja "Clark".

Rdza (serial Showtime) – 4 maja na CANAL+

"Rdza" ("American Rust") to serial Showtime, który zobaczymy na CANAL+. Serial łączy w sobie dramat rodzinny z historią o przetrwaniu, opowiedzianą z punktu widzenia Dela Harrisa (Jeff Daniels), skompromitowanego szefa policji z miasteczka w Pensylwanii, które jest pełne dobrych ludzi dokonujących złych wyborów. Kiedy syn kobiety, którą kocha (Maura Tierney) zostaje oskarżony o morderstwo, Harris musi zdecydować, jak wiele zrobi, by go chronić.

8 świadków (niemiecki serial) – 4 maja na Ale kino+

"8 świadków" to niemiecki serial, opowiadający o błyskawicznym śledztwie policji, która próbuje uratować porwaną 10-letnią dziewczynkę. Emma zniknęła podczas wizyty w Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie i szanse na jej ocalenie maleją z każdą godziną. Dr Jasmin Braun przesłuchuje kolejnych świadków, którzy mogą coś wiedzieć o sprawie. Każdy z odcinków to kolejna opowieść świadka i kolejny trop do rozwiązania zagadki. Twórcą jest Jörg Lühdorff ("Inwazja szczurów").

Pentawerat (nowość) – 5 maja na Netfliksie

"Pentawerat" to komedia, której gwiazdą i producentem jest Mike Myers. Serial ma zadać pytanie o to, co jeśli istnieje tajne stowarzyszenie pięciu mężczyzn, które wywiera wpływ na ważne wydarzenia na świecie od czasów epidemii dżumy w 1347 roku. Pewien kanadyjski dziennikarz zostaje uwikłany w misję odkrycia prawdy – i być może też uratowania świata. Mike Myers gra osiem różnych ról, w obsadzie są także Ken Jeong ("Community"), Keegan-Michael Key ("Schmigadoon!"), Debi Mazar ("Younger"), Richard McCabe ("Wallander"), Jennifer Saunders ("Absolutely Fabulous") i Lydia West ("Bo to grzech").

Clark (nowość) – 5 maja na Netfliksie

"Clark" to z kolei szwedzki serial Netfliksa, opowiadający historię kryminalisty-celebryty Clarka Olofssona. Ten cieszący się złą sławą gangster rozpoczął swoją przestępczą karierę w latach 60. i stał się jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci we współczesnej historii Szwecji. Skazany za handel narkotykami, usiłowanie zabójstwa, napaść, kradzież i dziesiątki napadów na banki, spędził za kratkami ponad połowę swojego życia i pozostawił po sobie ślad w postaci traumy, złamanego serca, rozczarowania i ogólnego zniszczenia – a także pojęcie syndromu sztokholmskiego. W roli głównej Bill Skarsgård ("Castle Rock").

Dzicz (sezon 2) – 6 maja na Prime Video

"Dzicz" wraca z 2. sezonem, w którym do grupki dziewczyn potajemnie zwerbowanych do skomplikowanego eksperymentu społecznego dołączą także męscy bohaterowie. Zobaczymy wyspę pełną nastoletnich chłopców, którzy również muszą walczyć o przetrwanie pod czujnym okiem mistrza marionetek eksperymentu. Do obsady dołączyli m.in. Alex Fitzalan ("The Society"), Aidan Laprete ("Chad"), Nicholas Coombe ("68 Whiskey") i Reed Shannon ("Arcane").

Schody (nowość) – 6 maja na HBO Max

"Schody" to fabularyzowana wersja dokumentu true crime z 2004 roku. Serial przedstawi prawdziwą historię Michaela Petersona (Colin Firth, "Jak zostać królem"), pisarza oskarżonego o zamordowanie swojej żony Kathleen (w tej roli Toni Collette, "Niewiarygodne"). Mężczyzna twierdził, że przyczyną jej śmierci był upadek ze schodów. Oskarżenie zostało później zredukowane do nieumyślnego spowodowania śmierci – po tym jak odkryto, że kluczowy świadek oskarżenia złożył wprowadzające w błąd zeznania.

Bestia (serial kanadyjski) – 8 maja na Ale kino+

"Bestia" (w oryginale "Bête Noire") to kanadyjski serial o strzelaninie, która wstrząsa Beauford College i o skutkach, jakie taka tragedia niesie lokalnej społeczności. Rodziny ofiar (jak i też ta nieżyjącego strzelca) próbują odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości. W tym samym czasie policja prowadzi dochodzenie, próbując zrozumieć przyczyny i odtworzyć przebieg wypadków. Z czasem okazuje się, że prawda wcale nie jest tak oczywista, jak wydawałoby się na początku. Twórczynią jest kanadyjska reżyserka Sophie Deraspe ("Antygona", "Wilki").

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

REKLAMA